contact

مشاور حقوقی چیست+شرح وظایف مشاور حقوقی

دپارتمان حقوقی - دسته بندی: قراردادها

سوالات مطرح شده
1
مشاور حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی به فردی گفته می شود که اطلاعات حقوقی کافی را در حوزه کاری خود داشته و می تواند به افرادی که نیاز به خدمات حقوقی در حوزه های مختلف دارند اعم از حقیقی یا حقوقی، مشاوره لازمه را بدهد اما نمی تواند در دادگاه در مقام دفاع از موکل خویش برآید و علت آن است که برخلاف وکیل پایه یک پروانه وکالت ندارد بدین خاطر نمی تواند در مراجع قضایی حضور یابد و دفاع از موکلش بکند هر چند می تواند با حضورش به همراه موکل به او این اطمینان خاطر را بدهد که در تمامی مراحل دادرسی به همراه اوست و به او مشاوره لازمه را می دهد.

2
ضرورت وجود مشاوره حقوقی در روند پرونده

گاهی اوقات ممکن است شما با مشکل حقوقی مواجه شده باشید و نیاز به فردی داشته باشید که مسیری را به شما نشان دهد تا بتوانید به تنهایی مشکل خویش را حل و فصل کنید اما نمی خواهید هزینه هنگفت را برای گرفتن وکیل خرج کنید در اینجا وجود یک مشاور حقوقی می تواند برای شما اهمیت زیادی داشته باشد چرا که به قوانین حقوقی آشناییت کافی دارد و در حوزه های مختلف می تواند به شما مشاوره لازمه را بدهد.

گاهی اوقات کسب مشاوره به حدی ضروری است که فرد اگر بخواهد تا وقت مشاوره حضوری از یک وکیل بگیرد و منتظر بماند موجب گردد که ضرر و زیان مادی به او وارد شود در اینجاست که وجود یک مشاور حقوقی بسیار حائز اهمیت است چرا که از خدمات یک مشاور حقوقی می توانید هر زمانی از شبانه روز برخوردار شوید و سوالات حقوقی خود را به صورت تلفنی، آنلاین از مشاور حقوقی حسب مشکل حقوقی خود بپرسید بدون آنکه نیاز باشد مراجعه حضوری به مشاور داشته باشید.

3
تفاوت وکیل و مشاور حقوقی

از تعاریفی که از مشاور حقوقی ارائه دادیم متوجه شدید که وکیل و مشاور حقوقی از نظر سواد حقوقی با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند و شما می توانید با کمک یک مشاور حقوقی هم مشکلات حقوقی خود را حل و فصل کنید اما گاهی اوقات ممکن است شما تنها به دنبال راه کار و توصیه ی حقوقی نباشید بلکه فردی را می خواهید که مدافع شما در مراجع قضایی باشد که در اینجا دیگر نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید تا روند پرونده شما را برعهده بگیرد.

4
برای انتخاب یک مشاور حقوقی باید چه ملاک های را در نظر بگیریم؟

همیشه مدنظر داشته باشید که یک مشاور حقوقی خوب کسی است که سواد و تجربه کافی را در رابطه با موضوعات مختلف حقوقی دارد و در تلاش است که بهترین راهکار حقوقی را به کسی که نیاز به مشاوره دارد ودرگیر مسائل حقوقی است ارائه بدهد به گونه ای که فرد به آرامش خاطر برسد که با راهکار حقوقی یک مشاور حقوقی می تواند مشکل حقوقی خود را حل و فصل کند و دیگر نیاز به وکیل پیدا نکند که بخواهد هزینه هنگفتی را بدهد.

5
چگونه می توانم یک مشاور حقوقی با تجربه را پیدا کنیم؟

شما می توانید از طرق مختلفی در جستجوی مشاور حقوقی باشید و حسب نیاز خود در موضوعات مختلف حقوقی بهترین مشاور حقوقی را پیدا کنید پیشنهاد ما در اینجا برخوردار شدن از خدمات تیم حقوقی معید است شما می توانید مشکلات حقوقی خود را با مشاورین و وکلای ما در میان بگذارید مشاورین حقوقی ما آماده ارائه بهترین خدمات به شما در هر ساعتی از شبانه روز باشید.

6
وظایف مشاور حقوقی

  • یک مشاور حقوقی خوب با دانش و سواد حقوقی که دارد قرار است اطلاعات و آگاهی های لازمه را به افرادی که درگیر مشکلات حقوقی شده را بدهند و به آنها کمک کنند که بهترین مسیر را برای حل مشکل خویش انتخاب کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون صرف هزینه زیادی مسیر پرونده خود را طی کند.
  • وجود یک مشاور حقوقی موجب می گردد که شما بتوانید در بدوا امر بدون نیاز به گرفتن یک وکیل پایه یک و صرف کردن هزینه های هنگفت بتوانید از خدمات مشاور حقوقی در امور مختلف اعم از حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی و ملکی برخوردار شوید و به کمک مشاور حقوقی مشکلات حقوقی خود را حل و فصل کنید به بیان دیگر صرفه جویی کردن در زمان و مکان یکی از مهم ترین مزیت های داشتن مشاور حقوقی است.
  • شما به کمک یک مشاور حقوقی می توانید بدون آنکه نیاز به مراجعه مستقیم به دفتر مشاور و وکیل داشته باشید می توانید به صورت آنلاین یا تلفنی سوالات حقوقی خود را در هر ساعتی از شبانه روز با مشاور حقوقی در میان بگذارید و سوالات حقوقی خود را بپرسید.

نتیجه گیری

اگر بخواهیم به صورت تیتر وار به ویژگی های یک مشاور حقوقی بپردازیم باید بیان داریم که یک مشاور حقوقی خوب کسی است که واجد شرایط ذیل باشد:

  • یک مشاور حقوقی خوب کسی است که دانش و سواد حقوقی کافی دارد.
  • یک مشاور حقوقی خوب کسی است که اطلاعات و دانش حقوقی اش به روز است و سعی بر آن دارد که به تمامی قوانین و مصوبه ها و رویه های قضایی که روزانه در حال تصویب است علم پیدا کند و صرفا به دانش حقوقی که در گذشته کسب کرده اکتفا نکند.
  • یک مشاور حقوقی خوب کسی است که قدرت و فن بیان قوی دارد و سعی دارد مسائل و مفاهیم حقوقی را به زبان ساده و روان به گونه ای برای افرادی که هیچ گونه سواد حقوقی ندارند قابل درک باشد ارائه بدهد.
  • یک مشاور حقوقی خوب کسی است که هیچ گاه دنبال منفعت شخصی خویش نبوده و همواره به دنبال آن است که به فردی که از او مشاوره خواسته و مشکل حقوقی دارد بهترین راه کار حقوقی را ارائه بدهد.
  • یک مشاور حقوقی خوب کسی است که خود را شخصی متعهد و واجد مسئولیت اخلاقی می داند.

و در آخر بیان می داریم که تیم حقوقی معید در تلاش است که به همکاری مشاورین و وکلای زبده و کارآزموده در حوزه های مختلف حقوقی، بهترین خدمات را ارائه بدهد شما می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت بدان اشاره شده با ما در تماس باشید.

نظرات درباره مقاله مشاور حقوقی چیست؟

دیدگاه کاربران

دیدگاه کاربران

افزودن دیدگاه
bg

موضوعات مرتبط

موضوعات مرتبط

آشنایی با مفهوم عقد یا قرارداد

10 آذر 1401

انواع شرکت های تجاری

11 آذر 1401

استرداد هدایایی دوران نامزدی

07 آذر 1401

استرداد هدایایی دوران نامزدی

07 آذر 1401

نحوه وصول چک | 0 تا 100 مراحل وصول چک با تصویر

09 آذر 1401

وکیل ثبت شرکت در تهران

11 آذر 1401