contact
ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به استرالیا هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به استرالیا

اگه شما هم با کشور استرالیا آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید که یکی از زیباترین کشورهایی است که به دلیل داشتن تنوع زیستی و گیاهی و آب و هوای معتدل، مکان مناسبی برای مسافرت و مهاجرت کوتاه مدت است. افرادی که مجذوب زیبایی‌های استرالیا هستند و یا با اهداف دیگری قصد ورود به این کشور را دارند، می‌توانند با مهاجرت توریستی به این کشور اهداف خود را تحقق ببخشند. برای مهاجرت توریستی به استرالیا متقاضیان باید از شرایطی برخوردار باشند و بتوانند همه مراحل و الزامات را به خوبی پشت سر بگذارند.

نکته مثبتی که وجود دارد این است که برای اخذ ویزای توریستی استرالیا نیازی به مصاحبه یا مراجعه حضوری نیست و انجام همه اقدامات به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز امکان‌پذیر است. بنابراین زمان رسیدگی و صدور این ویزا نیز کوتاه مدت است. به دلیل شرایط مطلوبی که مهاجرت توریستی به استرالیا دارد، سالانه افراد زیادی برای اخذ این نوع ویزا اقدام می‌کنند و قطعاً یکی از بهترین سفرهای طول عمر خود را تجربه تجربه خواهند نمود.

shape shape
img

شرایط و قوانین مهاجرت توریستی به استرالیا

همه متقاضیان مهاجرت توریستی به استرالیا قادر به این نوع مهاجرت نیستند و تنها افرادی موفق خواهند شد که شرایط لازم را داشته باشند و قوانین مهاجرتی این کشور را رعایت کنند. این شرایط از سوی دولت استرالیا تعیین شده است و شرایط متقاضیان با شرایط تعیین شده سنجیده می‌شود. از جمله شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا در ادامه بیان شده‌ است.

• تمکن مالی کافی

به منظور اخذ ویزای توریستی استرالیا و مهاجرت توریستی به این کشور باید تمکن مالی کافی وجود داشته باشد و متقاضی بتواند از پس هزینه‌های مختلف ثبت درخواست و طول اقامت در این کشور، بر بیاید. متقاضیان باید برای هر روز اقامت خود در این کشور بین 60 تا 80 دلار استرالیا تمکن مالی داشته باشند.

• تاریخچه سفر مناسب

افراد متقاضی ویزای توریستی استرالیا باید تاریخچه سفری مطابق با منابع مالی خود داشته باشند. منظور از تاریخچه سفر این است که متقاضی باید حداقل یک سفر به کشورهای خارجی داشته باشد و آن را ارائه دهد.

• دعوتنامه

داشتن دعوتنامه الزامی برای مهاجرت توریستی به استرالیا نیست اما با داشتن دعوتنامه شانس اخذ ویزا افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین دعوتنامه‌ای که از طرف بستگان درجه یک باشد اعتبار بیشتری دارد. دعوتنامه باید معتبر باشد و موارد مهم در آن قید شود.

shape shape
img

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

مهاجرت توریستی به استرالیا الزاماتی دارد که یکی از این الزامات تهیه مدارک لازم است. البته مدارکی که برای مهاجرت توریستی به کشور استرالیا آماده می‌شود، مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا هستند که باید کامل و معتبر باشند تا در روند اخذ ویزا مشکلی به وجود نیاید. در ادامه مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی استرالیا باید تهیه شود معرفی شده است.

 • فرم درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس با پس زمینه سفید
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • اصل و کپی پاسپورت
 • پرینت حساب بانکی 4 ماه اخیر
 • کپی شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آن‌ها
 • •رزرو هتل
 • پرینت پرداخت هزینه ویزا
 • برنامه سفر
 • گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل
shape shape
img

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

متقاضیانی که قصد مهاجرت توریستی به کشور استرالیا را دارند باید مراحل مختلفی را برای اخذ ویزا طی کنند که انجام صحیح همه مراحل اهمیت دارد. در ادامه مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا بیان شده است.

مرحله اول: ابتدا باید در سایت سفارت استرالیا حساب کاربری ساخته شود و همه اطلاعات متقاضی وارد شود.

مرحله دوم: در مرحله دوم اطلاعات شخصی متقاضی باید به صورت صحیح قید شود و به سوالاتی که مربوط به شرایط سنجی فرد است پاسخ داده شود.

مرحله سوم: در این مرحله باید مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی استرالیا باید جمع آوری شود را آپلود کرد.

مرحله چهارم: در این مرحله از مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا باید هزینه‌ای که برای بررسی مدارک اخذ ویزا است پرداخت شود و پرینت آن نیز ارائه گردد.

مرحله پنجم: بعد از انجام همه مراحل ذکر شده باید منتظر بود تا به درخواست ویزای توریستی استرالیا پاسخ داده شود که زمان پاسخگویی درخواست نیز بین 6 تا 37 روز خواهد بود.

shape shape
img

شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه

برای مهاجرت توریستی استرالیا می‌توان با دعوتنامه یا بدون دعوتنامه مهاجرت کرد. در صورتی که فرد متقاضی دوست، اعضای خانواده و یا بستگانی داشته باشد که در استرالیا اقامت داشته باشد، می‌تواند از آن‌ها دعوتنامه دریافت نموده و برای مهاجرت توریستی به این کشور اقدام کند. افرادی که دارای دعوتنامه هستند شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی این کشور را خواهند داشت. از جمله مواردی که باید در دعوتنامه قید شود نیز عبارتنداز، اطلاعات دعوت‌کننده از جمله نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن، وضعیت اقامت، منبع درآمد و شغل، نسبت دعوت‌کننده با دعوت شونده، جزئیات اقامت و مسکن، هدف از سفر به استرالیا و غیره.

افرادی که برای مهاجرت توریستی به استرالیا دعوتنامه ندارند نیز می‌توانند با داشتن شرایطی که ذکر شد به این کشور مهاجرت کنند اما شانس اخذ ویزا در این نوع مهاجرت کمتر است. تاریخچه سفر مناسب و اثبات تمکن مالی از جمله شرایط و مدارک لازم برای افراد بدون دعوتنامه است.

shape shape
img

انواع ویزای توریستی استرالیا

اهداف افرادی که قصد مهاجرت توریستی به استرالیا را دارند متفاوت است. ویزای توریستی، ویزایی کوتاه مدت است اما افراد متقاضی می‌توانند با اهداف مختلفی از این مهاجرت استفاده کنند و به این کشور سفر کنند. تعیین هدف از سفر به استرالیا اهمیت زیادی دارد و در بررسی شرایط و انگیزه از سفر مورد بررسی قرار گرفته و مدارک مربوط به آن نیز باید ارائه داده شود. در ادامه انواع ویزای توریستی استرالیا بر اساس هدف از مهاجرت بیان شده است.

• ویزای توریستی تجاری

به منظور مقاصد تجاری مختلف از جمله، حضور در سمینارها و همایش‌ها، مشارکت در جلسات تجاری و غیره می‌توان نسبت به اخذ ویزای توریستی تجاری استرالیا اقدام نمود. البته برای اخذ ویزای تجاری استرالیا باید متقاضی از یک شرکت تجاری یا برگزار‌کننده همایش دعوتنامه داشته باشد. مدت زمان این نوع مهاجرت نیز با توجه به تاریخی که در دعوتنامه قید شده است مشخص می‌شود.

• ویزای توریستی خانوادگی

نوع دیگر ویزای توریستی استرالیا ویزای توریستی خانوادگی است و مناسب برای افرادی است که خانواده آن‌ها در استرالیا اقامت دارند. این افراد می‌توانند برای بازدید از اعضای خانواده خود در استرالیا این نوع ویزا را اخذ کنند. برای اخذ این ویزا نیز متقاضی باید از خانواده خود که در استرالیا هستند دعوتنامه دریافت کند. مکان اقامت در استرالیا باید در این نوع دعوتنامه به صورت دقیق قید شده باشد.

• ویزای بیزینسی استرالیا

افرادی که قصد شرکت در مصاحبه شغلی، قرار داده کاری شرکت در کنفرانس و یا مقاصدی از این قبیل را دارند می‌توانند برای درخواست ویزای بیزینسی استرالیا اقدام کنند. هزینه این ویزا 135 دلار استرالیا است و می‌توان آن را به صورت آنلاین نیز انجام داد. البته با اخذ این ویزا اجازه کار در استرالیا را نخواهید داشت و تنها می‌توانید به قرارهای کاری خود رسیدگی کنید. مدت اعتبار این ویزا 3 ماهه، 6 ماهه و یا 12 ماهه است.

• ویزای گردشگری استرالیا

یکی دیگر از انواع ویزای توریستی استرالیا، ویزای گردشگری است که با هدف تفریح، گردش و بازدید از کشور استرالیا اخذ می‌شود. ویزای گردشگری از سوی سفارت این کشور صادر می‌شود و لازمه آن داشتن تاریخچه سفر مناسب با منابع مالی معتبر است.

• ویزای توریستی استرالیا برای والدین

در صورتی که شخصی دو سال یا بیشتر در استرالیا اقامت داشته باشد می‌تواند برای والدین خود ویزای توریستی اخذ کند. شرایط اخذ ویزای توریستی برای والدین این است که سن آن‌ها بالای 65 سال باشد و فرد مقیم استرالیا برای آن‌ها دعوتنامه معتبر ارسال کند.

shape shape
img

هزینه اخذ ویزای توریستی استرالیا

متقاضیان مهاجرت توریستی به استرالیا باید برای اخذ ویزا هزینه پرداخت کنند که هزینه این نوع ویزا برای انواع زیر گروه‌ها 400 دلار آمریکا است. در صورتی که با درخواست اخذ ویزا مخالفت شود و درخواست رد شود نیز هزینه‌هایی که برای اخذ ویزا پرداخت شده است به متقاضی عودت نخواهد شد. بنابراین متقاضیان باید مراقب باشند که همه مراحل را به صورت صحیح انجام دهند و الزامات تعیین شده را رعایت کنند تا درخواست آن‌ها ریجکت نشود.

shape shape
img

مدت زمان رسیدگی به ویزای توریستی استرالیا

همانطور که ذکر شد افرادی که متقاضی اخذ ویزای توریستی استرالیا هستند باید مراحل مختلفی را طی کنند و در انتها منتظر رسیدگی به درخواست خود و جواب نهایی باشند. اما قطعاً این سوال برای همه متقاضیان به وجود خواهد آمد که مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزای توریستی ایتالیا چقدر است. زمان رسیدگی به درخواست اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا با توجه به شرایط متقاضی متفاوت است اما به صورت کلی بین 6 تا 37 روز طول خواهد کشید. در صورتی که حجم درخواست‌ها برای اخذ این ویزا بالا باشد و یا پرونده ناقص باشد و مشکلات احتمالی به وجود بیاید نیز امکان دارد که زمان اعلام شده به 3 ماه نیز افزایش پیدا کند.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

ژیلا نادری

بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای ادامه تحصیل میشه نام ببرید؟

avatar

مدیریت

برخی از بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای ادامه تحصیل عبارتنداز، دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه فناوری سیدنی، دانشگاه آدلاید، دانشگاه استرالیای غربی و غیره.

زمانه امجدیان

سلام تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا چقدر هزینه داره؟

avatar

مدیریت

سلام هزینه تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا باتوجه به مقطع تحصیل، دانشگاه و رشته موردنظر متفاوت است که هزینه مقطع کارشناسی 15 هزار تا 35 هزار دلار، هزینه مقطع کارشناسی ارشد 20 هزار تا 40 هزار دلار در سال و مقطع دکتری نیز 18 هزار تا 42 هزار دلار در سال است.

عباس محمدخانی

زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی استرالیا چقدر طول میکشه؟

avatar

مدیریت

زمان درخواست برای این نوع ویزا با توجه به شرایط متقاضی متفاوت است اما به صورت کلی بین 6 تا 37 روز طول خواهد کشید.

خسروی

سلام من میخوام به استرالیا مهاجرت توریستی کنم داشتن دعوتنامه برای مهاجرت توریستی به استرالیا ضرورت داره؟

avatar

مدیریت

سلام خیر، ضرورتی برای داشتن دعوتنامه وجود ندارد اما با داشتن دعوتنامه شانس اخذ ویزا افزایش پیدا خواهد کرد.

میلاد لرستانی

آیا با مهاجرت توریستی به کشور استرالیا می‌تونم در این کشور مشغول به کار بشم؟

avatar

مدیریت

خیر، با مهاجرت توریستی امکان کار کردن در این کشور وجود نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه