contact
shape

پرسش و پاسخ

shape

سوال خود را پیدا نکردید؟ از ما بپرسید

طرح سوال

عناصر حقیقی وقوع جرم خیانت در امانت کدام است؟

مفقودی و گم شدن هر نوع مال امانتی، اتلاف و از بین بردن آن، تصاحب و استعمال در اموال امانت گرفته شده و هر نوع سوء استفاده از مال توسط امین جزء و مصداق جرم خیانت در امانت است.

مزیت اخذ وکیل متخصص خیانت در امانت چیست؟

رسیدن به نتایج مطلوب و مورد نظر موکل با سرعت بیشتر و افزایش احتمال موفقیت در پرونده های جرم خیانت در امانت نیز از مزایای اخذ وکیل است.

شکایت از خیانت در امانت چگونه است؟

در دادگاه صالح کیفری و با تنظیم شکوائیه امکان پیگیری پرونده خیانت در امانت برای افراد دارای این دغدغه وجود دارد.

چگونه می ‌توان ریشه ‌های اجتماعی و اقتصادی تهدید با سلاح گرم را شناسایی و رفع کرد؟

برای شناسایی و رفع ریشه‌های اجتماعی و اقتصادی تهدید با سلاح گرم، می‌توان اقداماتی مانند: کاهش نابرابری ‌ها و بهبود شرایط زندگی، ایجاد فرصت ‌های آموزشی و شغلی تقویت نهادهای اجتماعی و مدنی و ارتقای فرهنگ صلح و گفتگو داشته باشد.

چه اقداماتی برای مقابله با تهدید با سلاح گرم می ‌توان انجام داد؟

مقابله با تهدید با سلاح گرم نیازمند رویکرد های جامع و چند جانبه است که شامل تقویت قوانین و مقررات، افزایش همکاری ‌های بین ‌المللی آموزش و آگاهی ‌بخشی،  پشتیبانی از قربانیان است.

تهدید با سلاح گرم چه تاثیراتی بر جامعه دارد؟

ایجاد ترس و ناامنی، تلفات جانی و مالی، تاثیرات روانی و اجتماعی

مجازات جرم خیانت در امانت شامل چه مواردی است؟

این مجازات شامل حد، حبس تعزیری و یا حتی جریمه نقدی برای هر کدام از موارد است.

چند روش اثبات خیانت در امانت وجود دارد؟

در صورت مفقودی، تلف یا تصاحب و تصرف در عین مال توسط امین می توان به روش اقرار، سوگند، علم قاضی یا استفاده از شهود برای اثبات این جرم اقدام کرد.

در چه صورتی امکان رد پرونده خیانت در امانت توسط دادگاه وجود دارد؟

در صورت فقدان شرایط مطرح شده و وقوع موضوع خیانت در امانت که بحث عین مال امانت داده شده است امکان رد آن وجود دارد.

اموال منقول شامل چه مواردی می‌شوند؟

برخی از اموال منقول عبارتنداز، وسایل نقلیه مانند خودرو و کشتی، مصالح ساختمانی که در بنا استفاده نشده باشند مانند گچ و سیمان و آجر، دیون و قرض، میوه‌هایی که چیده شده باشند، درختانی که با هدف استفاده از چوب بریده شده باشند، کتاب، تلفن، تلویزیون، زیورآلات و غیره.

انواع اموال منقول کدام‌اند؟

اموال منقول شامل دو نوع اموال ذاتاً منقول و اموال در حکم منقول هستند. اموال ذاتاً منقول به اموالی گفته می‌شود که امکان جابجایی و نقل و انتقال آن‌ها بدون این که آسیبی به خود اموال و محل آن‌ها وارد شود، وجود دارد. برای مثال، تلفن همراه، کتاب، زیورآلات و غیره جزو اموال ذاتاً منقول هستند. اموال در حکم منقول نیز به اموالی گفته می‌شود که از حیث صلاحیت محاکم در حکم منقول قرار گرفته‌اند. برای مثال دیون، اجاره خانه، پیش پرداخت و مواردی از این قبیل نیز اموال در حکم منقول هستند.

اموال منقول چیست؟

اموال منقول به اموالی گفته می‌شود که قابلیت حمل و انتقال و جابجایی از یک مکان به مکان دیگر را داشته باشند. همچنین اموالی منقول محسوب می‌شوند که با حمل و جابه‌جایی آن‌ها، هیچ آسیبی به آن محل وارد نکنند و خودشان نیز آسیبی نبینند.

خرید و فروش و قاچاق سلاح غیر مجاز چه مجازاتی دارد؟

مجازات قاچاق انواع صلاح با توجه به شرایط مشخص می‌شود که عبارت است از، قاچاق سلاح شکاری و سلاح سرد جنگی و قطعات آن‌ها: 6 تا 12 ماه حبس خرید و فروش سلاح‌های گرم غیر خودکار و انواع قطعات 2 تا 5 ماه زندان قاچاق سلاح‌های گرم خودکار، 5 تا 10 سال حبس قاچاق سلاح‌های گرم سنگین و غیر سنگین، 10 تا 15 سال.

مجازات نگهداری و حمل و استفاده از سلاح سرد و گرم چیست؟

مجازات حمل و نگهداری سلاح گرم و سرد، باتوجه به نوع سلاح، نحوه استفاده آن متفاوت است که معمولا حبس و جزای نقدی برای مجرمانی که به این جرم مرتکب می‌شوند، در نظر گرفته می‌شود که ما در این مقاله به آن پرداختیم.

انواع سلاح کدام‌اند؟

سلاح دو نوع سرد و گرم دارد که سلاح سرد به سلاحی مانند چاقو و قمه گفته می‌شود که در هنگام استفاده از آن نشانه‌هایی مانند، حرارت، جرقه و صدا ایجاد نمی‌شود. سلاح گرم نیز سلاحی مانند تفنگ است که از گاز باروت استفاده می‌کند و دارای گلوله است و معمولا صدادار است.

اگر به عنوان شاکی در کلانتری حضور پیدا نکنم چه اتفاقی می افتد؟

شما به عنوان شاکی که شکایت خود را در کلانتری محل وقوع جرم مطرح کردید، ملزم هستید که حضور پیدا کنید. در غیر این صورت ممکن است به ضرر شما عمل شود و نتوانید ادعای خود را مبنی بر وقوع جرم اثبات کنید.

از کلانتری محل، به بنده ابلاغ شده که شکایتی به طرفیت شما مطرح گردیده و بایستی در موعد مقرر حضور پیدا کنم اگر علی رغم ابلاغ احضاریه، در کلانتری حضور پیدا نکنم چه می شود؟

این احضاریه به معنی طرح شکایت شاکی به طرفیت شماست.شما به عنوان شخصی که اتهام به شما وارد است ملزم هستید حضور پیدا کنید. در غیر این صورت ممکن است در شرایطی حکم به جلب شما صادر شود.

آیا امکان تبدیل مجازات نفی بلد به حبس و جزای نقدی وجود دارد؟

طی نظریه مشورتی اعلامی قوه قضاییه، پاسخ به این سوال مثبت است.و تحت شرایطی این اختیار به قاضی داده شده که بتواند کیفر مجرمی که محکوم به تحمل مجازات تبعید است به حبس و یا جزای نقدی تبدیل کند.

نفی بلد چیست؟

جرم حدی نفی بلد، مجازاتی است که، فرد به موجب آن از محل زندگی خود طرد شده. و ملزم می شود که در مکانی خاص، سکونت گزیند. بدون آنکه با کسی ملاقات و معاشرت داشته باشد.

وکالت فروش اموال غیر منقول در چه صورتی فسخ می‌شود؟

شرایط فسخ و باطل شدن وکالت فروش اموال غیر منقول عبارتنداز، جنون یا دیوانگی یکی از طرفین معامله، از بین رفتن متعلق وکالت، پایان مدت وکالت و حجر یا محجوریت وکیل یا موکل.

اعتبار سند وکالت فروش اموال غیر منقول چگونه است؟

اعتبار سند وکالت فروش اموال غیر منقول در حدی نیست که بتواند مالکیت را ثابت کند و درصورت بروز مشکلاتی که باعث فسخ وکالت شود، اموال به وارثان خواهند رسید و اثبات مالکیت دشوار خواهد شد. بنابراین بهتر است در کنار وکالت فروش، مبایعه‌نامه‌ای نیز برای اثبات مالکیت تنظیم شود.

فروش وکالتی اموال غیر منقول چه مزایایی دارد؟

مزایای فروش وکالتی اموال غیر منقول عبارتنداز، کاهش فرایند اداری انتقال سند به خریدار، عدم نیاز به پرداخت مالیات برای فروش اموال غیر منقول در روش فروش وکالتی، امکان فروش مال غیر منقول در صورت آماده نبودن سند، صرفه جویی در زمان و هزینه و غیره.

با چه روشی و چگونه می توان از فردی که تهدید با سلاح سرد کرده شکایت کرد؟

با کمک وکیل متبحر و متخصص در این زمینه و با روش های تنظیم شکوائیه در دفاتر خدماتی یا قضائی می توان اقدام به ایجاد پرونده برای فرد مجرم و مجازات او در دادگاه عالی نمود و از طریق حضوری و یا غیر حضوری نیز می توان برای این جرم شکایت و درخواست مجازات تنظیم کرد.

منظور از انواع سلاح سرد چیست؟

در واقع هر نوع سلاحی که بدون صدا، گرما یا اشعه بوده مانند شمشیر، دشنه، قمه، پنجه بکس، کارد و چاقو و دیگر موارد این چنینی که با آن افراد را تهدید کنند و به او و مال او آسیب بزنند در زیر مجموعه سلاح های سرد هستند.

آیا استفاده از پنجه بکس و شوکر برقی یا اسپری فلفل نیز جزء جرم تهدید با سلاح سرد است؟

بله وقتی برای تهدید و تجاوز به جان و مال افراد از این ادوات و سلاح ها استفاده گردد مطابق قانون جرم و مجازات معینی برای فرد صادر خواهد شد زیرا تنوع ابزار و سلاح سرد زیاد بوده اما مشهورترین و بیشترین موارد رایج در این مقاله مطرح شد.

مجازات جرم تهمت زدن به دیگران چیست؟

این مجازات شامل حبس، جریمه نقدی، شلاق و یا ترکیبی از این موارد با توجه به نظر دادگاه و پرونده افراد بوده ولی بین ۳ ماه تا ۱۸ ماه، بیش از هفتاد ضربه شلاق و جزای نقدی نسبتاً سنگین برای مجازات تهمت در قوانین لحاظ شده است.

منظور از جرم تهمت زدن چیست؟

وقتی فردی اتهام ارتکاب و عمل به یک جرم را به دیگری نسبت دهد بدون اینکه مدارک یا شواهد کافی برای اثبات آن داشته باشد به جرم تهمت زدن به دیگران مشمول مجازات خواهد بود.

اولین کار برای طرح شکایت از تهمت زدن چیست؟

ثبت نام در سامانه ثنا و طرح شکوائیه از طریق سامانه قضایی برای این جرم اولین و مهم ترین اقدام برای پیگیری این شکایت  برای افراد شاکی است.

چرا باید از وکلای کیفری برای پرونده های تهدید به مرگ استفاده کرد؟

زیرا به کمک وکیل حق به حقدار رسیده و هر کس بهترین مجازات جرم خود را خواهد چشید از طرفی در پرونده های جرم تهدید به مرگ وکیل کیفری با تخصص و تجارب خود بهترین رای را از قاضی برای پرونده موکل خود در کمترین زمان و با حداقل پیچیدگی و سختی دریافت خواهد کرد.

در چه مواردی تهدید به مرگ جرم است؟

وقتی که این عمل از طریق عوامل نا مشروع و با مواردی مانند تلفن، پیامک، لفظی یا با قرار دادن عمدی ظواهری برای تهدید شده همراه باشند، جرم تهدید به مرگ خواهد بود.

مجازات جرم تهدید به مرگ چیست؟

مطابق قوانین جدید و اصلاحات قانونی مجازات این جرم بین یک ماه تا یک سال حبس تعزیری و یا ۷۴ ضربه شلاق بوده که در مواردی نیز این احکام قضایی همراه با جریمه نقدی برای مجرم خواهد بود.

آیا اگر فرد دارای معلولیت شخص سالمی را تهدید کند، مجرم به تهدید است؟

خیر مطابق شرایط تهدید که مطرح شد این مورد به دلیل عدم موثر بودن تهدید و ناتوانی فرد بلا وجه و منتفی است.

مرجع نهایی و اصلی رسیدگی به جرم تهدید چیست؟

مرجع صالح برای رسیدگی به جرائم عمومی مانند تهدید کردن با انواع روش ها، دادگاه عمومی واقع در محل وقوع جرم خواهد بود.

با توجه به اهمیت و تعدد موضوع، شکایت تهدید چگونه قابل پیگیری است؟

با در دست داشتن مدارک، شواهد و ادله کافی و با مشاوره و همراهی وکلای کیفری در کنار تنظیم و ثبت شکوائیه علیه تهدید کننده در مراجع قضائی می توان برای این جرم اقدامات لازم را انجام داد.

مجازات جرم تهدید پیامکی چیست؟

مجازات این جرم بر اساس ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی، ۷۴ ضربه شلاق و یا حبس به مدت ۲ ماه تا دو سال می باشد.

آیا صدای ضبط شده برای اثبات جرم تهدید تلفنی کافی است؟

خیر، ضبط صدا برای اثبات جرم تهدید تلفنی کافی نمی باشد.

آیا پیامک ها برای اثبات تهدید پیامکی مدرک محکمی هستند؟

بله، از پیامک می توان به عنوان مدرک قویی برای اثبات جرم تهدید پیامکی استفاده کرد؛ منتها در بعضی شرایط پیامک ها به تنهایی کافی نیستن.

آیا با رضایت شاکی، دادگاه فرد متهم به چاقو کشی را مجازات نمی کند؟

خیر، چاقوکشی به این دلیل که جنبه عمومی دارد حتی بدون داشتن شاکی نیز، دادگاه برای متهم حکم مجازات صادر می کند.

چگونه بر علیه جرم چاقو کشی شکایت کنیم؟

در قدم اول شاکی باید در سامانه ثنا ثبت نام کند و احراز هویت را انجام دهد و بعد از آن باید طبق توضیحاتی که در مقاله دادیم عمل کند.

راه های اثبات جرم چاقو کشی چه راه هایی هستند؟

راه اثبات جرم چاقو کشی مانند سایر جرم های دیگه است و با همان دلایل ثابت می شود که شهادت و اقرار از جمله این دلایل هستند و بسیار مهم می باشند.

راه های اثبات جرم فحاشی و توهین چیست؟

مطابق قوانین شهادت، اقرار مجرم، علم قاضی و اسناد و مدارک در کنار سوگند و قسم از جمله این روش ها هستند.

مجازات فحاشی و توهین به مقامات دولتی چیست؟

توهین به مقامات حین وظیفه و با توجه به سمت آن ها دارای مجازات حبس بین ۳ ماه تا ۶ ماه و یا ۷۴ ضربه شلاق یا جریمه نقدی است.

حکم فحاشی به روش ساده چیست؟

اگر توهین ساده بود طبق ماده ۶۰۸ دارای مجازات ۷۴ ضربه شلاق و جریمه نقدی است.

مراحل طرح شکایت در کلانتری چیست؟

شخص شاکی می تواند به کلانتری مراجعه کند و به صورت کتبی و یا شفاهی، شکایت خود را ارائه دهند‌. بعد از آن گزارش شکایت، از طریق کلانتری به دادگاه ارجاع می شود که شاکی با مراجعه به دادسرا می تواند شکایت را پیگیری کند.

آیا ماموران کلانتری حق اخذ تامین یا گرفتن سند را دارند؟

خیر، براساس قانون آیین دادرسی کیفری، ماموران کلانتری خق اخذ تامین و یا گرفتن سند را ندارند. شرح این موضوع به طور کامل در متن مقاله ذکر شده است.

شرایط شکایت کردن در کلانتری چیست؟

بر اساس قانون، ماموران کلانتری وظیفه دارند که در هر زمانی به شکایت های کتبی و شفاهی شاکیان رسیدگی بفرمایند و آن را صورتجلسه کنند.

چند احضاریه وجود دارد؟

احضار شاهد _ احضار شاکی _ احضار متهم _ احضارمدعی علیه

احضار شدن نیزو های مسلح به چه صورت است؟

برای احضار نیرو های مسلح باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از تاریخ احضاریه این موضوع به اطلاع فرمانده یا رئیس وی برسد.

عواقب بی توجهی به احضاریه چیست؟

با توجه به تاثیر آن در پرونده حکم های مختلفی دارد. اما این کار ممکن است باعث صدور حکم جلب شود.

چگونه با کد پیگیری پیامک شکوائیه را پیگیری کنیم؟

کد پیگیری مخصوص فرد شاکی پرونده بوده و افراد متشاکی یا متهم به ارتکاب جرائم نمی توانند از این شماره یا روش استفاده کنند.