contact
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به کانادا

کانادا کشوری توریستی و بسیار زیبا است که به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی و تنوع فرهنگی به کشوری مناسب برای مسافرت تبدیل شده است. افرادی که علاقمند به سفر به کشور کانادا هستند، می‌توانند با مهاجرت توریستی به کانادا به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. اما برای مهاجرت توریستی به کانادا باید ابتدا نسبت به اخذ ویزای این نوع مهاجرت اقدام نمود که متقاضیان این نوع ویزا باید از شرایطی برخوردار باشند و مراحل مختلفی را طی کنند. همچنین قبل از انجام هر اقدامی برای مهاجرت توریستی به کانادا بهتر است که ابتدا اطلاعات لازم در مورد این روش مهاجرتی اخذ شود.

shape shape
img

شرایط مهاجرت توریستی به کانادا

فرقی نمی‌کند که هدف شما از مهاجرت توریستی به کشور کانادا چه چیزی باشد، در هر صورت متقاضیان باید برای اخذ ویزای توریستی کانادا از شرایطی برخوردار باشند تا افسر سفارت کانادا مجاب شود که از شرایط لازم برخوردار هستید و با دریافت ویزای شما موافقت شود. در ادامه شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا بیان شده است.

 

• برخورداری از تمکن مالی کافی

برخورداری از تمکن مالی کافی برای مهاجرت توریستی به کانادا ضرورت دارد و افسر سفارت این مورد را بررسی می‌کند. همچنین گردش حساب مربوط به 6 ماه آخر متقاضی باید ارائه داده شود. حداقل تمکن مالی لازم برای اخذ این نوع ویزا نیز 300 تا 350 میلیون تومان است و گردش حساب 6 ماه آخر نیز باید قوی باشد. داشتن شرایط مالی کافی این موضوع را به اثبات می‌رساند که متقاضی از بودجه کافی برای مدت زمانی که در کانادا حضور دارد برخوردار است.

 

• داشتن تاریخچه سفر مناسب

فردی که قصد مهاجرت توریستی به کانادا را دارد باید از تاریخچه سفر مناسب برخوردار باشد، یعنی فرد باید به کشورهای دیگر نیز مهاجرت کرده باشد. سفر به کشورهای حوزه شینگن نیز شانس اخذ ویزای توریستی کانادا را افزایش می‌دهد. البته هیچ اجباری برای سفر به کشورهای مطرح وجود ندارد اما با داشتن تاریخچه سفر مناسب می‌توان به افسر سفارت این اطمینان را داد که فردی اهل سفر و گشت و گذار هستید.

 

• اثبات وابستگی و بازگشت به ایران

فردی که قصد مهاجرت توریستی به کانادا را دارد باید اثبات کند که بعد از اتمام دوره سفر خود به ایران باز می‌گردد. بنابراین باید وابستگی خود را با ارائه مدارک مناسب به اثبات برساند. این موضوع از این نظر اهمیت دارد که به افسر سفارت اثبات شود فرد قصد پناهندگی به کانادا را ندارد. برای اثبات بازگشت به ایران نیز می‌توان مدارکی مانند قراردادهای سرمایه‌گذاری، مدارک مربوط به اشتغال به کار و یا تحصیل، مدارک مربوط به دارایی‌های مالی و مواردی از این قبیل را ارائه دهد.

 

• ارائه دعوتنامه

داشتن دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا اجباری نیست اما با داشتن دعوتنامه می‌توان شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی کانادا افزایش داد. با داشتن دعوتنامه افسر سفارت می‌تواند از هدف شما از سفر اطمینان پیدا کند و قصد و نیت شما برای مهاجرت به این کشور را تایید کند.

shape shape
img

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا از نظر تعداد مجاز ورود به این کشور سه نوع مختلف ویزای یک بار ورود، ویزای چند بار ورود یا مولتی و سوپر ویزا را دارد که شرایط ورود به کشور کانادا با دریافت هر کدام از این سه نوع ویزا متفاوت است. در ادامه انواع ویزای توریستی کانادا معرفی شده است.

 

1- ویزای سینگل یا یکبار ورود

همانطور که مشخص است با اخذ ویزای سینگل یا یکبار ورود کانادا تنها می‌توان برای یک بار به کانادا مهاجرت کرد و بعد از اتمام اعتبار ویزا نیز امکان ورود مجدد به این کشور وجود نخواهد داشت و باید مجدداً برای اخذ ویزا اقدام نمود.

 

2- ویزای چند بار ورود یا مولتی

با اخذ ویزای توریستی چند بار ورود کانادا می‌توان در مدتی که ویزا اعتبار دارد به تعداد دفعات مختلف به کانادا مسافرت کرد و به همین دلیل به آن ویزای چند بار ورود یا مولتی گفته می‌شود. مدت اعتبار این نوع ویزا 5 ساله است و بدون محدودیت ورود است. مبنای اعتبار این ویزا نیز بر اساس اعتبار پاسپورت ایرانی است که معمولاً 5 ساله است. بنابراین قبل از اینکه انقضای پاسپورت شما به اتمام برسد بهتر است که برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. با داشتن این نوع ویزا می‌توان بعد از هر بار ورود به کانادا 6 ماه در این کشور اقامت داشت.

 

3- سوپر ویزا

نوع دیگر ویزای توریستی کانادا سوپر ویزا است که با داشتن این ویزا به بستگان درجه یک فردی که مقیم کانادا است مانند پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ اجازه داده می‌شود که در اولین سفر خود به کانادا به مدت 2 سال بدون خروج در این کشور اقامت داشته باشند. اما در سفرهای بعدی آن‌ها می‌توانند تنها به مدت 6 ماه به صورت پیوسته در کانادا حضور داشته باشند.

shape shape
img

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

به منظور مهاجرت توریستی به کانادا و اخذ این نوع ویزا، متقاضیان باید مدارک مختلفی را تهیه و به مراجع مربوطه تحویل دهند تا به درخواست آن‌ها رسیدگی شود و سپس در مورد رد درخواست و یا تایید آن تصمیم‌گیری شوند. نکته‌ای که وجود دارد این است که همه مدارک ویزای توریستی کانادا باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و به صورت فشرده شده و اسکن و در قالب فرمت pdf در سایت اداره مهاجرت بارگذاری شوند. در ادامه مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا بیان شده است.

 • مدارک شخصی از جمله شناسنامه، پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی، سند ازدواج و غیره
 • دو قطعه عکس با پس زمینه سفید مربوط به 6 ماه اخیر
 • بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30 هزار یورو
 • فرم‌های تکمیل شده مربوط به درخواست ویزای توریستی کانادا
 • گردش حساب و مدارک مربوط به تمکن مالی
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • کاورلتر یا نامه شرح درخواست
 • ارائه سوابق سفر
 • دعوتنامه معتبر در صورت وجود
 • اجازه خروج برای فرزندان زیر 18 سال که توسط والدین امضا شده باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • اسناد مالی مربوط به دارایی‌ها
 • برگه تایید رزرو هتل برای افرادی که قصد اقامت در هتل دارند
shape shape
img

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای ویزیتوری کانادا یا همان ویزای توریستی مراحل خاص خود را دارد که با طی کردن صحیح همه این مراحل می‌توان این نوع ویزا را بدون مشکل خاصی اخذ نمود. درخواست برای ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین و حضوری امکان‌پذیر است که درخواست آنلاین راحت‌تر است. مراحلی که برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید طی شود در ادامه بیان شده است.

 

مرحله اول: تهیه مدارک و اسکن آن‌ها

همانطور که گفته شد برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید مدارک مختلفی ارائه داده شود که در اولین مرحله لازم است همه این مدارک به صورت کامل تهیه شوند و از آن‌ها اسکن گرفته شود، زیرا این مدارک باید در سایت اداره مهاجرت بارگذاری شوند.

 

مرحله دوم: ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم اخذ ویزای توریستی کانادا

در این مرحله باید به سایت سفارت کانادا به آدرس www.canada.ca مراجعه نمود و یک حساب کاربری ایجاد کرد و به سوالات امنیتی که نمایش داده می‌شود به صورت دقیق پاسخ داد. سپس باید فرم اخذ ویزای کانادا را تکمیل نمود و تمامی مدارکی که از شما خواسته شده است را در سایت بارگذاری کنید.

 

مرحله سوم: پرداخت هزینه درخواست ویزا

بعد از اینکه مدارک در سایت بارگذاری شدند باید امضای الکترونیکی با نام خانوادگی فرد به صورت آنلاین ارائه داده شود و هزینه درخواست و ثبت اطلاعات انگشت نگاری نیز پرداخت شود. هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا باید با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت شود.

 

مرحله چهارم: مراجعه به کارگزاری

بعد از ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا و پرداخت هزینه، در مدت 24 تا 72 ساعت نامه‌ای برای شما ارسال می‌شود که بعد از دریافت این نامه تا 30 روز مهلت دارید که اطلاعات بیومتریک خود را در دفاتر کارگزاری کانادا ثبت کنید.

 

مرحله پنجم: پیکاپ پاسپورت ویزای ویزیتوری کانادا  

در صورتی که با درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا موافقت شود، لازم است که پاسپورت خود را به دفاتر وک پیکاپ کنید تا برچسب ویزای کانادا در مدت 3 تا 5 روز بر روی پاسپورت الصاق شود.

shape shape
img

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

به منظور مهاجرت توریستی به کانادا باید در مراحل مختلف هزینه‌ هایی پرداخت شود که هزینه اخذ ویزا توریستی کانادا با توجه به تعداد افرادی که قصد سفر به این کشور دارند متفاوت است. اما به صورت کلی برای بررسی درخواست ویزای توریستی کانادا باید به ازای هر فرد 100 دلار پرداخت شود. همچنین برای ثبت اطلاعات بیومتریک به اداره مهاجرت کانادا نیز باید مبلغ 85 دلار برای هر فرد پرداخت شود.

shape shape
img

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزایی تحصیلی و کاری

مطابق با قوانین جدید اداره مهاجرت کانادا امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و کاری با برخورداری از برخی شرایط وجود دارد. برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری، متقاضی باید در مدت زمانی که در کانادا حضور دارد به مصاحبه کاری رفته و موفق شود که از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کند و سپس درخواست تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری را در سایت IRCC انجام دهد. همچنین با اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی کشور کانادا نیز می‌ توان ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

امیری

سلام با مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تونیم اقامت دائم این کشور بگیریم؟

avatar

مدیریت

بله، بعد از اتمام فارغ‌التحصیلی، دانشجویان می‌توانند شغل مناسب با رشته خود را در کانادا پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و بعد از 3 سال کار متوالی در این کشور، برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

قباد تهرانی

انواع ویزای توریستی کانادا کدام‌اند؟

avatar

مدیریت

انواع ویزای توریستی کانادا عبارتنداز، ویزای یک بار ورود، ویزای چند بار ورود و سوپر ویزا.

رامبد حیدری

سلام امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری یا تحصیلی وجود داره؟

avatar

مدیریت

بله، اما برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری باید در طول اقامت از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت شود و برای تبدیل به ویزای تحصیلی باید نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اخذ شود.

ارسال دیدگاه