contact
ویزای توریستی لهستان

ویزای توریستی لهستان

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به لهستان هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به لهستان

با داشتن اهدافی مانند تفریح و گشت و گذار در لهستان، اهداف پزشکی، اهداف تجاری، شرکت در دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت و اهدفی از این قبیل می‌توان نسبت به اخذ ویزای توریستی لهستان اقدام نمود. با مهاجرت توریستی به لهستان می‌توان به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشت و به اهداف خود رسیدگی کرد. اما برای موفقیت در این روش مهاجرتی به کشور لهستان، باید متقاضیان از شرایطی برخوردار باشند و مدارکی را ارائه دهند تا صلاحیت آن‌ها برای اخذ ویزا این نوع ویزا بررسی شود همچنین مهاجرت توریستی به لهستان مراحل خاص خود را دارد که لازم است قبل از انجام هر اقدامی اطلاعات کامل در مورد این روش مهاجرتی اخذ نمود.

shape shape
img

شرایط مهاجرت توریستی به لهستان

اگر شما هم در بین کشورهای اروپایی کشور لهستان را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، باید از شرایطی برخوردار باشید تا موفق به اخذ ویزای توریستی لهستان شوید که برخورداری از این شرایط برای همه افراد خارج از اتحادیه اروپا ضروری است. شما باید اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در لهستان را دارید. همچنین باید مدارک محل اقامت خود در لهستان را به اثبات برسانید برای مثال مدارک مربوط به رزرو هتل ارائه داده شود.

افرادی که قصد مهاجرت به لهستان را دارند، اهداف مختلفی از سفر به این کشور دارند که باید هدف خود را برای افسر بیان نمود و مطابق با هدف، مدارک لازم ارائه داده شود. همچنین افرادی که به کشور لهستان مهاجرت می‌کنند نباید خطری برای این کشور داشته باشند. پاسپورتی که برای این نوع مهاجرت ارائه داده می‌شود باید سه ماه اعتبار داشته باشد و در طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.

shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت توریستی به لهستان

افرادی که متقاضی اخذ ویزای توریستی لهستان و این روش مهاجرتی هستند باید مدارکی را ارائه دهند تا وضعیت آن‌ها از جنبه‌های مختلف بررسی شود. در صورتی که مدارک کامل باشند و متقاضی همه مدارک و شرایط لازم را داشته باشد با درخواست آن‌ برای اخذ ویزا موافقت می‌شود. در ادامه مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت توریستی به لهستان باید ارائه داده شود بیان شده است.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اصل شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده
 • •دعوتنامه در صورت وجود
 • پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30000 هزار یورو
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • مدارک مربوط به محل اقامت در لهستان
 • کاورلتر یا نامه‌ای که هدف و مدت سفر به لهستان در آن مشخص شده است.
 • پرینت پرداخت هزینه ویزا
 • پاسپورت فعلی و پاسپورت‌های قبلی
shape shape
img

مراحل اخذ ویزای توریستی لهستان

اخذ ویزای توریستی لهستان مراحل خاص خود را دارد و متقاضیان باید همه این مراحل را به صورت دقیق طی کند. همچنین انجام به موقع همه مراحل اهمیت دارد. در ادامه مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای توریستی لهستان بیان شده است.

 

مرحله اول: تکمیل فرم درخواست ویزا

در اولین مرحله از اخذ ویزای توریستی لهستان باید فرم‌های این نوع ویزا تکمیل شود. فرم‌های مربوط به اخذ ویزای توریستی لهستان را می‌توان به صورت آنلاین و غیرحضوری در وب سایت کنسول لهستان (e-Konsulat) و یا به صورت حضوری در سفارت‌های این کشور تکمیل نمود. در این فرم اطلاعات مختلفی از متقاضی خواسته می‌شود که باید به صورت دقیق وارد شوند.

 

مرحله دوم: تعیین وقت ملاقات

بعد از تکمیل فرم اخذ ویزا باید یک قرار ملاقات از سفارت بگیرید تا بتوانید در زمان مشخص شده به سفارت مراجعه کنید.

 

مرحله سوم: جمع‌آوری مدارک

در این مرحله باید مدارک مورد نیاز برای مهاجرت توریستی تهیه و جمع آوری شود. باید توجه نمود همه مدارک به صورت کامل تهیه شود و مدارک معتبر و اصل باشند.

 

مرحله چهارم: مراجعه به سفارت لهستان

در این مرحله باید به سفارت لهستان که در تهران واقع شده است به صورت حضوری مراجعه نمود و مدارک خود را به صورت حضوری تحویل این سفارت داد. آدرس دقیق سفارت لهستان عبارت‌ است از، تهران، بلوار نلسون ماندلا (بلوار آفریقا)، کوچه پیروز، پلاک ۲

 

مرحله پنجم: شرکت در مصاحبه اخذ ویزا

ممکن است که مسئولان سفارت یا کنسولگری از شما بخواهند که در مصاحبه حضوری شرکت داشته باشید که در این صورت باید به سوالات آن‌ها پاسخ داده شود.

 

مرحله ششم: رسیدگی به درخواست

در مرحله ششم یا مرحله آخر باید منتظر بمانید که به درخواست شما برای دریافت ویزای توریستی لهستان پاسخ داده شود که این فرایند ممکن است 2 هفته طول بکشد.

shape shape
img

هزینه اخذ ویزای توریستی لهستان

یکی از مراحلی که باید برای اخذ ویزای توریستی لهستان طی شود، پرداخت هزینه این نوع ویزا است. هزینه ویزای توریستی لهستان نیز باتوجه به سن و شرایط متقاضیان و هدف از سفر متفاوت است اما به صورت کلی هزینه اخذ این نوع ویزا برای بزرگسالان 30 یورو بوده و برای کودکان زیر 6 سال نیز رایگان است. دریافت این نوع ویزا در موارد زیر نیز رایگان است.

 • درصورتی که یکی از اعضای خانواده متقاضی، تبعه اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باشند.
 • دانش‌آموزانی که به هدف سفرهای دانش‌آموزی وارد این کشور می‌شوند.
 • افراد دارای گذرنامه رسمی یا دیپلماتیک
shape shape
img

تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای توریستی لهستان

همانطور که گفته شد یکی از شروط مهاجرت توریستی به کشور لهستان برخورداری از تمکن مالی کافی است. اما اکنون این سوال ذهن متقاضیان را درگیر می‌کند که میزان تمکن مالی لازم برای اخذ این نوع ویزا چقدر است؟ تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای توریستی لهستان حداقل 71.98 دلار برای هر سه روز اقامت در این کشور است و به صورت کلی برای هر روز اقامت در این کشور باید به مبلغ 23.99 تمکن مالی داشته باشید. اثبات تمکن مالی برای مهاجرت به لهستان با ارائه فیش حقوقی، صورتحساب‌های بانکی و سایر اسنادهای مالی صورت می‌گیرد که مسئولان سفارت با بررسی این مدارک صلاحیت شما برای مهاجرت توریستی به لهستان را مشخص می‌کنند.

shape shape
img

مدت زمان رسیدگی به ویزای توریستی لهستان

با وجود اینکه زمان رسیدگی به ویزای توریستی لهستان به شرایط متقاضی و همچنین کامل بودن مدارک بستگی دارد، اما به صورت کلی رسیدگی به درخواست این نوع ویزا بین 10 الی 14 روز طول خواهد کشید. اما در صورتی که به مدارک بیشتری نیاز باشد و متقاضی شرایط خاصی داشته باشد ممکن است این زمان تا 45 روز نیز طول بکشد. همچنین در فصل‌هایی مانند فصل تابستان که درخواست‌ها برای اخذ این نوع ویزا زیاد است، باید سریع‌تر برای درخواست آن اقدام نمود تا پردازش ویزا خیلی طولانی نشود.

shape shape
img

اعتبار ویزای توریستی لهستان و تمدید آن

با اخذ ویزای توریستی لهستان می‌توان به مدت 90 روز در یک دوره 6 ماهه در این کشور اقامت داشته باشید. البته در صورتی که قصد داشته باشید تنها از لهستان سفر کنید باید ویزای LTV یا محدود را اخذ کنید و در صورتی که قصد سفر به سایر کشورهای حوزه شینگن را دارید نیز باید ویزای نوع USV را دریافت کنید. در صورتی که قصد داشته باشید ویزای توریستی لهستان را تمدید کنید و بیشتر از مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید، باید دلیل محکمی برای این امر داشته باشید، برای مثال باید دلایل شخصی محکمی ارائه دهید. به منظور تمدید ویزای توریستی لهستان نیز باید به اداره امور مدنی و مهاجرت در دفاتر Voivodeship مراجعه نمود.

shape shape
img

امکان کار و تحصیل در لهستان با مهاجرت توریستی

برخی از افرادی که به روش توریستی به کشور لهستان مهاجرت می‌کنند به دنبال کار و یا تحصیل در این کشور هستند. اما برای کار کردن با این روش مهاجرتی باید از کارفرمایان لهستانی جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت شود و سپس ویزای کاری اخذ شود. بنابراین با مهاجرت توریستی به لهستان تنها می‌توانید به دنبال کار باشید و در صورتی که موفق به اخذ پیشنهاد شغلی شوید می‌توانید نسبت به مهاجرت کاری به لهستان اقدام کنید.

امکان تحصیل در لهستان با داشتن ویزای توریستی نیز تنها برای شرکت در دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت امکان‌پذیر است. برای مثال برای شرکت در یک دوره آموزش که کمتر از 90 روز طول بکشد می‌توان ویزای توریستی با هدف تحصیل اخذ نمود. اما برای شرکت در دوره‌های تحصیلی بلند مدت مانند مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا باید ویزای تحصیلی دریافت کرد.

shape shape
img

ریجکت درخواست ویزای توریستی لهستان

هنگام درخواست برای اخذ ویزای توریستی لهستان باید همه قواعد و الزامات را رعایت کنید تا درخواست شما رد نشود. ریجکتی ویزای توریستی لهستان ممکن است به دلایل مختلفی بروز دهد که برخی از این دلایل در ادامه بیان شده است.

 • ناقص و یا جعلی بودن مدارک
 • داشتن سوء پیشینه کیفری
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده یا مخدوش
 • عدم اعتبار کافی برای پاسپورت
 • عدم ارائه دلایل کافی و متقاعد‌کننده برای سفر به کشور لهستان
 • بیمه مسافرتی نامعتبر
 • عدم اثبات تمکن مالی
 • عدم اثبات محل اقامت در لهستان
 • عدم اثبات برنامه سفر
دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

زهرا خدامرادی

برای مهاجرت تحصیلی به لهستان تسلط به زبان لهستانی الزامیه؟

avatar

مدیریت

خیر، برخی از دانشگاه‌ها و رشته‌ها در لهستان نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و ضرورتی به تسلط به زبان لهسانی نیست اما برای ارتباط راحت‌تر در این کشور بهتر است که به این زبان نیز مسلط بود.

سعیده زارعی

سلام هزینه تحصیل در لهستان چقدره؟

avatar

مدیریت

سلام،هزینه تحصیل در لهستان باتوجه به رشته و دانشگاه انتخابی و مقطع موردنظر متفاوت است اما به صورت کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3500 تا 4500 یورو، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 2500 تا 4000 یورو و میانگین هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز 3000 یورو است.

حمیدرضا عسگری

سلام خسته نباشید میشه از شرایط اخذ اقامت دائم لهستان برای مهاجران تحصیلی بیشتر بگین؟

avatar

مدیریت

سلام بله حتما،شرایط اخذ اقامت دائم لهستان این است که متقاضیان ابتدا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و در مدت 9 ماهه‌ای که این کشور به شما اجازه اقامت می‌دهد، از کارفرمایان لهستانی پیشنهاد کاری دریافت کنید و بعد از 5 سال کار و زندگی متوالی در این کشور، اقامت دائم را کسب نمایید.

علی

سلام ببخشید یه سوال داشتم در مورد اینکه میشه با مهاجرت توریستی به لهستان در این کشور کار کرد؟

avatar

مدیریت

سلام خیر، امکان کار در لهستان تنها با اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایان لهستانی و دریافت ویزای کاری امکان‌پذیر است اما می‌توان در مدتی که در این کشور اقامت داشت، به دنبال کار مناسب بود.

جواد کرمی

سلام ممنون از مطالب خوبتون،در کل هزینه اخذ ویزای توریستی لهستان چقدره؟

avatar

مدیریت

سلام خواهش می کنیم،هزینه اخذ ویزای توریستی لهستان تحت تاثیر عوامل مختلفی مشخص می‌شود اما به صورت کلی هزینه اخذ این ویزا برای بزرگسالان 30 یورو و برای کودکان زیر 6 سال نیز رایگان است.

معصومه بهرامی

با مهاجرت توریستی به لهستان چه مدت می‌تونیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

avatar

مدیریت

با اخذ ویزای توریستی لهستان می‌توان به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه در این کشور اقامت داشت.

ارسال دیدگاه
shape shape
img

مطالب مرتبط با ویزای توریستی به لهستان