contact
ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

img img

به دنبال مهاجرت توریستی به اتریش هستید؟!

مهاجرت توریستی
shape shape
img

مهاجرت تحصیلی به اتریش

کشور اتریش با داشتن دانشگاه‌های معتبر، کیفیت بالای آموزشی، هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه و بسیاری از مزایای دیگر، به کشوری پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی انتخاب شده است. اما افرادی که این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند، باید از شرایطی برخوردار باشند و اطلاعات کامل درمورد این روش مهاجرتی اخذ کنند تا در روند مهاجرت به مشکل برنخورد و بتوانند مهاجرتی راحت‌تر و بدون دردسر را تجربه کنند.

shape shape
img

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

ایرانیان زیادی کشور اتریش را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند که همه آن‌ها در این روش موفق نخواهند شد زیرا باید از شرایطی برخوردار باشند. البته شرایط لازم برای مهاجرت به این کشور، باتوجه به مقطع تحصیلی متفاوت است اما برخی از شرایط عمومی و مشترک نیز وجود دارد که در ادامه بیان شده‌اند.

 •  مدرک مورد تأیید

متقاضیان در هر مقطعی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند، باید مدرک تحصیلی مقطع قبلی خود را ارائه دهند و مدرک آن‌ها باید معتبر باشد و مورد تایید دانشگاه و مرکز آموزشی موردنظر قرار گیرد.

 •  مدرک زبان معتبر

برنامه‌های تحصیلی در اتریش باتوجه به مقطعی که انتخاب می‌شود، به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه داده می‌شود که باید باتوجه به مقطع موردنظر خود برای ادامه تحصیل در اتریش، مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی معتبر با نمره مناسب ارائه داده شود.

 •  تمکن مالی کافی

شرط دیگری که برای مهاجرت تحصیلی به اتریش وجود دارد، برخورداری از تمکن مالی کافی است. متقاضیان تحصیل در این کشور باید با ارائه مدارک مالی معتبر اثبات کنند که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور اتریش را دارند.

 •  ارائه توصیه‌نامه

به منظور شرکت در برخی از برنامه‌های تحصیلی در اتریش باید از اساتید توصیه نامه‌ای ارائه داده شود و درمورد صلاحیت و توانایی‌های شما صحبت شده باشد.

shape shape
img

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقاطع مختلف

مطابق با مقطعی که برای تحصیل در اتریش انتخاب کرده‌اید باید از شرایطی برخوردار باشید، زیرا هر یک از مقاطع تحصیلی در این کشور شرایط خاص خود را دارند. در ادامه ضمن معرفی همه مقاطع تحصیلی در اتریش، شرایط تحصیل در این مقاطع نیز بیان شده است.

 

• شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش برای تحصیل در مدارس

در کشور اتریش مدارس دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد که کودکان از سن 3 تا 6 سالگی در مهد کودک‌ها مشغول تحصیل می‌شوند و از سن 5 سالگی نیز تحصیل در مقطع پیش دبستانی را آغاز می‌کنند. ثبت نام کودکان در مهد کودک اختیاری است و می‌توان کودکان خود را به صورت تمام وقت یا نیمه وقت به مهد کودک سپرد. اکثر مهد کودک‌های کشور اتریش توسط دولت اداره می‌شود و مابقی نیز به صورت خصوصی فعالیت دارند. در اتریش کودکان از سن 6 تا 9 سالگی کلاس اول تا نهم را سپری می‌کنند و تحصیل در این مقطع اجباری است.

در سن 10 سالگی نیز کودکان وارد مقطع دبیرستان می‌شوند و در این دوره باید 4 سال را سپری کنند. در این دوره دانش‌آموزان می‌توانند بر اساس علاقه و توانایی‌های خود در مدارس تخصصی و در زمینه‌ای خاص مانند، هنر، ورزش، موسیقی و غیره ثبت نام کرد. بنابراین در دوره متوسطه در اتریش دانش‌آموزان برای ورود به کار آمادگی لازم را کسب خواهند نمود. دانش‌آموزان بین‌المللی که قصد تحصیل در مدارس دولتی اتریش را دارند به منظور درک مطالب درسی باید به زبان آلمانی مسلط باشند و در صورتی که آمادگی حضور در کلاس‌ها را داشته باشند به صورت غیر رسمی ثبت نام نموده و بعد از 12 ماه یک آزمون از آن‌ها گرفته می‌شود و در صورت برخورداری از توانایی کافی به صورت رسمی ثبت نام می‌کنند.

 

• شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی

به منظور مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در مقطع کارشناسی باید متقاضیان دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند. همچنین 90 درصد دوره‌های کارشناسی در اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌شود و به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این مقطع باید به زبان آلمانی مسلط باشند. البته این شرط برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی است و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه خصوصی وجود دارد.

نکته‌ای که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی وجود دارد این است که متقاضیان باید در یکی از دانشگاه‌های روزانه دولتی کشور خود و در رشته مربوطه پذیرش شوند و یک ترم را سپری کنند. به منظور تحصیل مقطع کارشناسی در اتریش به زبان آلمانی متقاضی باید دارای مدرک B2 باشد و یا مدرک A2 را کسب نموده و بعد از گذراندن چند ترم کورس زبان آلمانی سطح خود را به B2 ارتقا دهند. در صورت تمایل به تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی نیز باید حداقل مدرک زبان آیلتس با نمره 6 ارائه داده شود. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش، 3 تا 4 سال است و بین 6 تا 8 ترم طول خواهد کشید.

 

• شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

به منظور مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانسی ارائه داده شود که از سوی دانشگاه‌های اتریش مورد پذیرش قرار گیرد. در صورتی که مدرک کارشناسی از نظر اعتبار مورد تایید قرار گیرد، امکان تطابق واحدهای درس گذرانده شده با چارت استاندارد دانشگاه مورد نظر وجود دارد که در این شرایط واحدها مشترک محاسبه شده و واحدهایی که باقی مانده‌اند به عنوان دروس پیش نیاز گذرانده خواهند شد. برای تحصیل در این مقطع در اتریش باید مدرک زبان آلمانی B2 رائه داده شود و یا می‌توان با داشتن مدرک A2 مهاجرت نمود و چند ترم مدرک زبان خود را به B2 ارتقا داد.

در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی نیز باید مدرک آیلتس 6 یا 6.5 یا مدرک تافل با نمره 60 تا 93 ارائه داده شود. طول دوره کارشناسی ارشد در اتریش بین 1 تا 2 سال طول خواهد کشید و درواقع 2 تا 4 ترم به طول خواهد انجامید.

 

• شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع دکتری

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در اتریش نیز باید مدرک کارشناسی ارشد معتبری ارائه دهند که مورد تایید دانشگاه مقصد باشد و واحدهای مشترک تطبیق داده شوند و واحدهای پیش نیاز نیز گذرانده شوند. در صورت انتخاب رشته‌های فنی و مهندسی برای تحصیل در مقطع دکترا در اتریش باید یکی از اساتید دانشگاه این کشور را مجاب به راهنمایی خود در طول دوره کنید. دانشجویان رشته‌های غیر فنی می‌توانند بعد از ورود به اتریش نسبت به پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما اقدام کنند. داشتن مدرک آلمانی در این مقطع چندان اهمیتی ندارد زیرا بسیاری از دوره‌های دکترا در اتریش به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

انتخاب زبان تدریس، به دانشگاه و رشته انتخابی شما بستگی دارد. داشتن مدرک زبان آلمانی B2 برای تحصیل در بسیاری از رشته‌ها لازم است اما برای تحصیل در رشته‌هایی مانند پزشکی باید مدرک C2 ارائه داده شود. در صورت تمایل به تحصیل در زبان انگلیسی نیز داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 تا 7 ضروری است و یا باید مدرک زبان تافل با نمره 79 تا 101 ارائه داده شود. طول دوره دکترا در اتریش نیز بین 3 تا 5 سال است.

shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به اتریش

تهیه و تحویل مدارک کامل و معتبر برای مهاجرت تحصیلی به اتریش ضرورت دارد و کامل بودن این مدارک کمک زیادی به جلوگیری از رد درخواست می‌کند. در ادامه مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه ‌های اتریش و اخذ ویزای تحصیلی این کشور بیان شده است.

 • پاسپورت معتبر
 • چند قطعه عکس
 • رزومه تحصیلی معتبر
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • بیمه مسافرتی
 • فیش پرداخت هزینه‌های ویزا
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • تاییدیه پذیرش در دانشگاه
shape shape
img

اخذ اقامت دائم اتریش با مهاجرت تحصیلی

به دلیل شرایط مناسبی که کشور اتریش برای ادامه زندگی دارد، بسیاری از افرادی که به روش تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند، بعد از اتمام تحصیلات قصد ترک این کشور را ندارند و تمایل به اخذ اقامت کشور اتریش را دارند. با داشتن ویزای تحصیلی اتریش نمی‌توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود اما بعد از اتمام تحصیلات یک فرصت 1 ساله به فارغ‌التحصیلان داده می‌شود تا بتوانند کار مناسب خود را پیدا کنند که درصورت پیدا کردن شغل می‌توان ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمود و در اتریش اقامت داشت‌. اما اخذ اقامت دائم اتریش بعد از 5 سال کار و تحصیل مداوم در این کشور و پرداخت حق بیمه و مالیات امکان‌پذیر است.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

سپهر یوسفی

سلام میشه شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش رو توضیح بدین؟

avatar

مدیریت

برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی به اتریش باید از شرایطی از جمله، مهارت زبان، مدرک معتبر مقطع پیشین و تمکن مالی لازم برخوردار بود.

پوریا خانی

سلام اخذ اقامت دائم اتریش با مهاجرت تحصیلی به این کشور چه شرایطی داره؟

avatar

مدیریت

برای اخذ اقامت دائم اتریش باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمود و شغل مناسبی در اتریش پیدا کرد و بعد از 5 سال کار و زندگی متوالی در این کشور و پرداخت مالیات و بیمه می‌توان اقامت دائم خود را اخذ نمود.

شادی تیموری

سلام چه مدرک زبانی لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش است؟

avatar

مدیریت

داشتن مدرک زبان B2 آلمانی برای تحصیل به زبان آلمانی در سلام اتریش و مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 یا 6.5 یا مدرک تافل با نمره 60 تا 93 برای تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش ضروری است.

علیرضا

سلام،اخذ ویزای توریستی کشور اتریش چقدر هزینه میخواد؟

avatar

مدیریت

هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش برای بزرگسالان، 60 یورو است و برای کودکان 6 تا 12 سال نیز 35 یورو است. همچنین کودکان زیر 6 سال به پرداخت هیچ هزینه‌ای برای اخذ ویزای توریستی اتریش نیاز نخواهند داشت و اخذ این ویزا برا آن‌ها رایگان است.

آرتین مرادی

در چه شرایطی می‌تونیم ویزای توریستی اتریش رو تمدید کنیم؟

avatar

مدیریت

تمدید ویزای توریستی کشور اتریش تنها با داشتن برخی از دلایل خاص امکان‌پذیر است که برخی از این دلایل عبارتنداز، دلایل بشر دوستانه مانند حمایت مالی و عاطفی از شخصی دیگر، دلایل شخصی قوی مانند فوت یکی از اعضای خانواده، رخداد غیر منتظره مانند بروز واقعه طبیعی و ورود دیر هنگام به کشور اتریش.

فاطمه

داشتن دعوتنامه برای مهاجرت توریستی به اتریش ضرورت داره؟

avatar

مدیریت

نیاز به دعوتنامه باتوجه به هدف سفر به اتریش متفاوت است برای مثال در صورتی که هدف انجام مسائل تجاری و یا دیدار با خانواده، دوستان و خویشاوندان مقیم اتریش باشد، باید دعوتنامه ارائه داده شود و مدارک میزبان نیز تحویل داده شوند.

ارسال دیدگاه
shape shape
img

مطالب مرتبط با ویزای تحصیلی به اتریش