contact
ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به ایتالیا

کشور ایتالیایی یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که هفتمین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داده و به دلیل قرارگیری در قلب دریای مدیترانه، زیبایی خیره کننده‌ای دارد. خط ساحلی ایتالیا 7600 کیلومتر بوده و به دلیل داشتن دریاچه و صخره‌های زیبا، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و سایر زیبایی‌هایی که این کشور دارد، مورد توجه توریست‌های زیادی قرار گرفته است به گونه‌ای که 60 درصد از درآمد ملی این کشور از راه گردشگری تامین می‌شود. افرادی که قصد مسافرتی کوتاه مدت به کشور زیبا و پیشرفته ایتالیا را دارند باید از شرایطی برخوردار باشند و همه مراحل مهاجرت توریستی به ایتالیا را انجام دهند. با اخذ ویزای توریستی به ایتالیا می‌توان به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشت. البته افرادی که قصد مهاجرت توریستی به ایتالیا را دارند اهداف مختلف درمانی، کاری، فرهنگی، گردشگری و غیره را دارند. برای اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا و مهاجرت توریستی به این کشور لازم است که ابتدا از همه شرایط و اقدامات آن مطلع شد و با آمادگی کامل مراحل لازم را طی کرد.

shape shape
img

شرایط مهاجرت توریستی به ایتالیا

افرادی که به هر دلیلی قصد مهاجرت توریستی به ایتالیا را دارند باید از شرایطی برخوردار باشند تا بتوانند به راحتی و بدون هیچ مشکل و دردسری ویزای توریستی ایتالیا را اخذ نموده و به این کشور مهاجرت کنند. البته خوشبختانه کشور ایتالیا کمترین آمار ریجکتی درخواست ویزا را در بین سایر کشورهای حوزه شینگن دارد. در ادامه شرایط اعلام شده از سوی سفارت ایتالیا که برای مهاجران توریستی مشخص شده است بیان شده است.

یکی از شروط مهاجرت توریستی به ایتالیا، برخورداری از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های است که در طول سفر باید پرداخت شوند. همچنین متقاضی باید یک گردش حساب سه ماه برای اخذ ویزا ارائه دهد که تراکنش‌های آن بررسی شود و برای صحت و درستی آن‌ها از منابع رسمی استعلام گرفته می‌شود، بنابراین بهتر است که گردش حساب واقعی ارائه داده شود. داشتن تاریخچه سفر مناسب از دیگر شرایط مهاجرت توریستی به ایتالیا است یعنی متقاضی باید به چند کشور دیگر نیز سفر کرده باشد. برای مهاجرت به ایتالیا باید انگیزه نامه قوی نیز ارائه داده شود و هدف از سفر به این کشور به صورت دقیق بیان شود.

shape shape
img

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا باید مدارکی تحویل داده شود تا وضعیت متقاضی مورد بررسی قرار گیرد و به درخواست آن رسیدگی شود. مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا تهیه می‌شود باید ترجمه شده باشند. البته ممکن است که با توجه به شرایط متقاضیان مدارکی که از آن‌ها خواسته می‌شود متفاوت باشد، اما در ادامه مدارکی که بین همه متقاضیان مشترک است معرفی شده است‌.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 • یک قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • پرینت برگه وقت سفارت
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • •گواهی اثبات تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی با سقف حداقل 30 هزار یورو
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل
 • پاسپورت‌ها و ویزاهای اخذ شده قبلی
shape shape
img

مراحل دریافت ویزای توریستی ایتالیا

به منظور دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا باید مراحل مختلفی را طی نمود و همه این مراحل را به صورت دقیق و گام به گام انجام داد. در ادامه مراحل اخذ این نوع ویزا بیان شده است.

 • مرحله اول: مشخص شدن محل درخواست برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا
 • مرحله دوم: نوع ویزای توریستی ایتالیا و مشخص کردن هدف از مهاجرت
 • مرحله سوم: تکمیل فرم درخواست ویزای کوتاه مدت ایتالیا
 • مرحله چهارم: تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ این نوع ویزا
 • مرحله پنجم: قرار مصاحبه ویزا با کنسولگری و سفارت ایتالیا یا در مرکز درخواست ویزا در محل اقامت
 • مرحله پنجم: شرکت در مصاحبه در زمان مشخص شده
 • مرحله ششم: انتظار برای بررسی وضعیت و درخواست و منتظر ماندن برای تایید آن
shape shape
img

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه

درصوتی که یکی از اشخاصی که مقیم ایتالیا است برای شما دعوتنامه بفرستد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا خواهید داشت. البته دعوتنامه باید معتبر باشد و از طرف دوستان، بستگان درجه یک و یا یکی از اعضای خانواده باشد. در دعوتنامه باید مشخصات دعوت‌کننده، مشخصات دعوت شونده، محل اقامت، زمان اقامت متقاضی و سایر مشخصات قید شود و در دفاتر شهرداری و یا پلیس مورد تایید قرار گرفته باشد. هنگام داشتن دعوتنامه باید نسبت اخذ ویزای ویزیتور ایتالیا اقدام کرده و اجازه ورود اقامت به مدت 90 روز در یک دوره 6 ماهه به متقاضی داده می‌شود.

اما بدون داشتن دعوتنامه نیز می‌توان نسبت به اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیز اقدام کرد. شرایط دریافت ویزا بدون دعوتنامه عبارتند از، تمکن مالی کافی و گردش حساب مناسب. همچنین محل اقامت در ایتالیا نیز باید مشخص شود.

shape shape
img

انواع ویزای توریستی ایتالیا با توجه به هدف از سفر

افرادی که قصد مهاجرت توریستی به ایتالیا را دارند اهداف مختلفی برای این نوع مهاجرت دارند که باید با توجه به هدف خود ویزای توریستی مناسب تهیه کنند. در ادامه انواع ویزای توریستی ایتالیا با توجه به هدف سفر معرفی شده است.

 ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا

در صورتی که ایتالیا مقصد اصلی شما برای مهاجرت نیست اما لازم است که در یکی از فرودگاه‌های ایتالیا فرود بیاید و از آنجا پرواز دیگری به کشور مقصد داشته باشید، باید ویزای توریستی ترانزیت فرودگاهی تهیه کنید. برای اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی باید مدارکی از جمله ویزای معتبر، بلیط هواپیمای آخرین کشوری که به آن سفر کرده‌اید و سایر مدارک لازم را تحویل دهید.

 ویزای گردشگری ایتالیا

اگر قصد تفریح، گردش و خوش گذرانی در کشور ایتالیا را داشته باشید باید نسبت به اخذ ویزای گردشگری اقدام کنید. برای این نوع مهاجرت نیز باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید و محل اقامت و اسکان خود در طول حضور در این کشور را مشخص کنید، همچنین باید بلیط رفت و برگشت نیز ارائه داد.

 ویزای پزشکی ایتالیا

در صورتی که قصد داشته باشید در ایتالیا به پزشک مراجعه کنید و برای وضعیت سلامت خود به این کشور مهاجرت کنید، باید نسبت به اخذ ویزای پزشکی ایتالیا اقدام کنید. مدارکی که برای اخذ ویزای پزشکی ایتالیا باید تهیه شود عبارتند از گزارش پزشکی صادر شده از یک پزشک، گواهی پزشکی از بیمارستان، قرار ملاقات توسط موسسه پزشکی پذیرنده، اثبات تمکن مالی و غیره.

 ویزای ایتالیا برای مقاصد ورزشی فرهنگی مذهبی

برای مهاجرت به ایتالیا با هدف شرکت در یک رویداد ورزشی، فرهنگی، مذهبی یا غیره، باید ویزای مناسب این هدف را تهیه کنید. از جمله مدارکی که برای این ویزا نیاز دارید عبارتند از، اطلاعات رویداد، بلیط ورود به رویداد، اثبات شرکت در جشنواره‌های قبلی، گواهی بانکی برای اثبات پرداخت هزینه‌های زندگی در ایتالیا و غیره.

shape shape
img

تمکن مالی ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که گفته شد یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا و این نوع مهاجرت، برخورداری از تمکن مالی کافی است. میزان تمکن مالی برای مهاجرت توریستی به ایتالیا با توجه به مدت سفر و تعداد افراد مسافر مشخص می‌شود که در ادامه برخی مبالغ لازم برای اثبات تمکن مالی طبق شرایط مختلف بیان شده است.

 • تمکن مالی برای اقامت 5 روزه: مبلغ 269.60 یورو برای هر فرد و 212.81 یورو برای هر دو نفر
 • تمکن مالی برای اقامت 6 الی 10 روزه: مبلغ روزانه 44.93 یورو برای هر فرد و مبلغ 26.33 یورو برای هر دو نفر و بیشتر
 • تمکن مالی برای اقامت 11 تا 20 روزه: مبلغ 51.64 یورو برای هر فرد و 25.82 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر و همچنین مبلغ روزانه 36.67 یورو برای هر فرد و 22.21 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر
 • تمکن مالی برای اقامت بیش از 20 روز مبلغ 206.58 یورو برای هر نفر و 118.79 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر. همچنین مبلغ روزانه 27.89 یورو برای هر نفر و 17.04 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر
shape shape
img

زمان رسیدگی به جواب ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریست ایتالیا ویزای کوتاه مدت و از نوع تایپ C است و زمان پردازش و پاسخ به آن تقریباً 15 روز است. البته در صورتی که متقاضی شرایط خاصی داشته باشد و نیاز به بررسی و زمان بیشتری برای پردازش درخواست داشته باشد نیز امکان دارد که زمان پاسخگویی به درخواست آن تا 30 روز تمدید شود. موارد استثنایی نیز وجود دارد که به دلیل شرایط خاص متقاضی زمان بررسی درخواست بیشتر از 30 روز طول خواهد کشید و ممکن است نیاز باشد که سفارتخانه ایتالیا با کنسولگری شینگن مشورت کند.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

هاشم پور

انواع ویزای توریستی ایتالیا باتوجه به هدف از سفر کدام‌اند؟

avatar

مدیریت

انواع ویزای توریستی ایتالیا با توجه به هدف از سفر عبارتنداز، ویزای گردشگری، ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای گردشگری، ویزای درمانی، ویزای فرهنگی، ورزشی و غیره.

خرامانی

سلام برای مهاجرت توریستی به ایتالیا باید از چه شرایطی برخوردار باشیم؟

avatar

مدیریت

از جمله شرایط لازم برای مهاجرت توریستی به ایتالیا عبارتنداز، ارائه گردش حساب سه ماهه و برخورداری از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌ها در طول اقامت، داشتن تاریخچه سفر مناسب، انگیزه‌نامه قوی و اثبات بازگشت به کشور بعد از اتمام مهلت.

فتاحی

تحصیل در مدارس ایتالیا چطوریه؟

avatar

مدیریت

در ایتالیا سه مقطع تحصیلی در مدارس وجود دارد که عبارتند از، مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم. مقطع ابتدایی در ایتالیا از 6 سالگی شروع می‌شود و تا 11 سالگی ادامه دارد. همچنین مقطع متوسطه اول دوره راهنمایی از 11 تا 14 سالگی خواهد بود. مقطع متوسطه دوم دوره دبیرستان نیز از 15 تا 18 سالگی است. در ایتالیا مدارس زیادی وجود دارند که برخی از آن‌ها از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند.

لیلا کامجو

اگر قصد تفریح، گردش و خوش گذرانی در کشور ایتالیا را داشته باشیم باید نسبت به اخذ ویزای گردشگری اقدام کنیم؟

avatar

مدیریت

برای این نوع مهاجرت نیز باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید و محل اقامت و اسکان خود در طول حضور در این کشور را مشخص کنید، همچنین باید بلیط رفت و برگشت نیز ارائه داد.

شهاب

سلام پس از تحصیل در ایتالیا میتونیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

avatar

مدیریت

برای دریافت اقامت ایتالیا بعد از اتمام تحصیلات باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرد و 5 سال در این کشور کار کرد.

ارسال دیدگاه