contact
ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

img img

به دنبال مهاجرت توریستی به هلند هستید؟!

مهاجرت توریستی
shape shape
img

مهاجرت تحصیلی به هلند

مهاجرت تحصیلی به هلند یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است که مزایای زیادی دارد. کشور هلند دارای دانشگاه و مراکز آموزشی مختلفی است که به دلیل کیفیت بالای آموزشی، همه دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه‌های برتر در سطح جهان هستند. بنابراین با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توان آینده شغلی خود را تضمین نمود. برای مهاجرت تحصیلی به هلند باید متقاضیان از شرایطی برخورد بوده و قبل از هر اقدامی اطلاعاتی کامل در مورد این روش مهاجرتی اخذ کنند.

shape shape
img

شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند

کشور هلند نیز مانند سایر کشورها شرایطی را برای متقاضیان بین المللی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خود مشخص کرده است که برخورداری از این شرایط برای همه افراد الزامی است. با وجود اینکه شرایط متقاضیان با توجه به مقطع تحصیلی و رشته موردنظر آن‌ها متفاوت است، اما شرایطی عمومی و مشترک نیز بین همه متقاضیان وجود دارد.

شما در هر مقطعی که قصد ادامه تحصیل در هلند را دارید باید مدارک مقطع قبل را داشته باشید. برای مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانس یا معادل آن را اخذ نموده باشید.

شرایط دیگری که برای مهاجرت تحصیلی به کشور هلند وجود دارد، داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی است. در این کشور تدریس یا به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و یا به زبان هلندی که با توجه به انتخاب متقاضی برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود باید مدرک زبان مناسب ارائه داده شود. نمره لازم زبان نیز با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه و مرکزی که انتخاب می‌شود، متفاوت است.

افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در هلند هستند باید بتوانند از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور بر بیایند. بنابراین اثبات تمکن مالی نیز از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور هلند است.

shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به هلند

متقاصیان مهاجرت تحصیلی به هلند، باید در مرحله پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزا مدارکی را تحویل دهند تا شرایط آن‌ها بررسی شود و به درخواست آن‌ها رسیدگی شود. البته مدارکی که باید ارائه داده شود باتوجه به شرایط متقاضیان متفاوت است اما برخی از مدارک نیز بین همه دانشجویان مشترک است که در ادامه بیان شده است.

 • مدارک شناسایی و هویتی
 • مدارک و ریز نمرات ترجمه شده مقطع قبلی
 • چند قطعه عکس
 • مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی یا هلندی
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی و رسید پرداخت آن
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • رزومه
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه به زبان انگلیسی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
shape shape
img

شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند در مقاطع مختلف

به منظور آشنایی بیشتر شما با مقاطع تحصیلی مختلف در هلند و شرایط مهاجرت تحصیلی در هر مقطع، در ادامه همه این مقاطع توضیح داده شده‌اند.

 

• شرایط تحصیل در مدارس هلند

امکان مهاجرت تحصیلی برای ادامه تحصیل در مدارس هلند وجود دارد که متقاضیان باید با سیستم آموزشی مدارس این کشور آشنایی داشته باشند. شروع آموزش ابتدایی در هلند برای کودکان از سن 4 تا 12 سالگی است و کودکان از سن 6 سالگی اجبار به شروع تحصیل هستند. زبان تدریس در بیشتر مدارس کشور هلند زبان هلندی است با این وجود و مدارسی نیز وجود دارند که هم به زبان هلندی و هم به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. در سن 12 سالگی و بعد از سپری کردن دوره ابتدایی نیز دانش آموزان وارد دوره متوسطه می‌شوند

آموزش متوسطه شامل سه دوره آموزش متوسطه مقدماتی به مدت 4 سال، متوسطه عمومی به مدت 5 سال و آموزش مقدماتی دانشگاه به مدت 6 سال است که دانش آموزان در یکی از این دوره‌ها ادامه تحصیل می‌دهند. برای ادامه تحصیل در مدارس هلند متقاضیان باید معدل بالایی داشته و به زبان انگلیسی یا هلندی تسلط داشته باشند. تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل در مدارس این کشور نیز باید وجود داشته باشد. دانشجویان بین المللی بهتر است که در مدارس شبانه روزی این کشور ثبت نام کنند.

 

• شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند

افرادی که تحصیلات 12 ساله خود را پشت سر گذاشته‌اند و مدرک دیپلم را دریافت نموده‌اند می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند درخواست است دهند. مقطع کارشناسی در هلند 4 سال است و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در همه دانشگاه‌های هلند در مقطع کارشناسی وجود دارد. همچنین داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 و یا تافل اینترنتی با حداقل نمره 213 ضروری است. دانشجویان بین‌المللی متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند باید حداقل معدل 13 را داشته باشند و از تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور برخوردار باشند. نکته‌ای که وجود دارد این است که امکان کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند وجود ندارد.

 

• شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

طول دوره کارشناسی ارشد در هلند بین 1.5 تا 2 سال است و هدف ادامه تحصیل در این مقطع افزایش دانش و تخصص حرفه‌ای در رشته مورد نظر است. داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و مدرک لیسانس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند ضروری است. همچنین دانشجویان باید معدل بالای 13 داشته باشند و مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 و نیم را ارائه دهند. داشتن انگیزه نامه قوی و سابقه کار مدیریتی از دیگر شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کشور هلند است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز باید تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور به اثبات برسد. دانشجویان در این مقطع نیز اجازه کار حین تحصیل را نخواهند داشت.

 

• شرایط تحصیل در مقطع دکتری در هلند

اکثر برنامه‌های دکترا در کشور هلند به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و دلیل این امر نیز جمعیت چند فرهنگی و چند زبانه هلند است. برای تحصیل در مقطع دکتری در هلند متقاضی باید مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با برنامه انتخابی را داشته باشد. همچنین متقاضی باید سوابق تحصیلی و مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کند و استاد راهنما اخذ کند و پایان نامه خود را ارائه داده و از آن دفاع کنند. اکثر دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه مشغول به کار می‌شوند و حقوق دریافت می‌کنند و از بسیاری از دانشجویان شهریه دریافت نمی‌شوند. برای تحصیل در مقطع دکتری در هلند نیز ارائه مدرک زبان معتبر الزامی است.

shape shape
img

هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند

همانطور که گفته شده در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند امکان کار حین تحصیل وجود ندارد، بنابراین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور باید توانایی پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در این کشور را داشته باشند و تمکن مالی لازم را به اثبات برسانند. هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند با توجه به رشته انتخابی، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است اما به صورت کلی هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی بین 8 هزار تا 10 هزار یورو در سال است. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین 12 هزار الی 16 هزار یورو است.

علاوه بر هزینه‌های تحصیل در هلند باید هزینه‌های زندگی در این کشور نیز بررسی شود که به صورت کلی هزینه‌های زندگی در هلند 88 درصد گرانتر از هزینه‌های زندگی در ایران است. همچنین هزینه زندگی در این کشور با توجه به سبک زندگی و شهر مورد نظر متفاوت است. در ادامه به منظور درک بهتر شما برخی از هزینه‌های زندگی در کشور هلند بیان شده است.

 • هزینه یک کیلو گرم برنج 1.8 یورو
 • هزینه یک کیلو گرم پرتقال 1.53 یورو
 • هزینه یک کیلو گرم سیب 2.2 یورو
 • هزینه یک کیلو گرم پیاز 1.2 یورو
 • هزینه یک کیلو گرم سیب زمینی 1.37 یورو
 • هزینه 12 عددد تخم مرغ 2.3 یورو
 • هزینه یک دقیق مکالمه با تلفن همراه 0.14 یورو
 • هزینه یک تیشرت تابستانه 34 یورو
 • هزینه یک جفت کفش ورزشی 88 یورو
 • هزینه یک ماه باشگاه ورزشی 28 یورو
 • هزینه یک سانس سینما 20 یورو
 • هزینه بلیط یک طرفه مترو 3 یورو
 • هزینه بلیط ماهانه مترو 82 یورو
 • هزینه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1.050 یورو
 • هزینه آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 830 یورو
 • هزینه آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 1.700 یورو
shape shape
img

بهترین دانشگاه‌های هلند برای ادامه تحصیل

کشور هلند دارای 17 دانشگاه و موسسه آموزشی معتبر است که همه آن‌ها در بین 350 دانشگاه برتر جهان رتبه دارند. بنابراین با اطلاع از این دانشگاه‌ها و رتبه آن‌ها می‌توان تصمیم گیری بهتری برای انتخاب دانشگاه مورد نظر خود برای ادامه تحصیل در هلند گرفت. در ادامه نام 6 دانشگاه کشور هلند که جزو 150 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند و رتبه آن‌ها بیان شده است.

 •  دانشگاه صنعتی دلفت با رتبه 52 جهانی
 •  دانشگاه آمستردام با رتبه 57 جهانی
 •  دانشگاه آیندهون با رتبه 99 جهانی
 •  دانشگاه گرونینگن با رتبه 120 جهانی
 •  دانشگاه اوترخت با رتبه 124 جهانی
 •  دانشگاه لیدن با رتبه 122 جهانی
shape shape
img

شرایط اقامت پس از تحصیل در هلند

افرادی که به روش مهاجرت تحصیلی به هلند مهاجرت می‌کنند این دغدغه و سوال را دارند که آیا بعد از تحصیل می‌توانند اقامت دائم هلند را اخذ کنند یا خیر؟ بعد از اتمام تحصیلات در هلند به دانشجویان بین‌المللی یک فرصت 12 ماهه داده می‌شود تا شغل مناسب خود را پیدا کنند. اما برای اخذ اقامت دائم کشور هلند باید فارغ التحصیلان ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و مشغول به کار شوند و کاری که انتخاب می‌کنند نیز باید مرتبط با رشته تحصیلی آن‌ها باشد. همچنین کار کردن متوالی به مدت 5 سال در این کشور ضرورت دارد. از دیگر شرایط اخذ اقامت دائم کشور هلند، پرداخت مالیات است. بنابراین با برخورداری از این شرایط و رعایت همه الزامات می‌توان اقامت دائم هلند را اخذ نمود.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

بیژنی

سلام برا مهاجرت تحصیلی به هلند باید به زبان هلندی مسلط باشیم؟

avatar

مدیریت

سلام خیر، الزامی برای تسلط به زبان هلندی وجود ندارد و مدارس و دانشگاه‌های مختلفی در هلند وجود دارد که تدریس آن‌ها به زبان انگلیسی است.

منا داوودی

با داشتن ویزای توریستی هلند، چه مدتی می‌تونیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

avatar

مدیریت

با داشتن ویزای توریستی هلند مدت زمانی که می‌توان در این کشور اقامت داشت، 90 روز است.

سپهر

سلام هزینه اخذ ویزای توریستی هلند چقدره؟

avatar

مدیریت

هزینه ویزای توریستی هلند برای بزرگسالان حدود 85 یورو بوده و برای کودکان 6 تا 12 سال نیز نصف این مبلغ است و برای سنین پایین‌تر از 6 سال نیز رایگان است.

ارسال دیدگاه
shape shape
img

مطالب مرتبط با ویزای تحصیلی به هلند