contact
ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به اتریش هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به اتریش

در بین کشورهای اروپایی مختلف، کشور اتریش یکی از بهترین کشورها است که به دلیل نقاط مثبت زیادی که دارد توانسته‌ است افراد زیادی را برای مهاجرت توریستی به خود جذب کند.‌ داشتن جاذبه‌های تاریخی، طبیعت زیبا و چشمگیر، جاذبه‌های گردشگری متنوع و جالب، پیشرفتگی شهری و دلایلی از این قبیل سبب شده است که افراد زیادی کشور اتریش را برای مهاجرت توریستی انتخاب کنند. کشور لتریش در مرکز اروپا واقع شده است و رشته‌ کوه‌های آلپ از قسمت شرقی با 9 میلیون نفر در این کشور وجود دارد.

با مهاجرت توریستی به اتریش می‌توان با اهداف مختلفی مانند، گردشگری و گشت و گذار در این کشور، اهداف پزشکی و درمانی، اهداف تجاری، دیدار با خانواده و یا هر هدف دیگری به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشت. البته لازمه موفقیت در این روش مهاجرتی به اتریش، اخذ ویزای توریستی اتریش است که قبل از انجام هر اقدامی بهتر است که ابتدا اطلاعاتی جامع و بروز درمورد این روش مهاجرتی اخذ کنید تا در روند مهاجرت مشکلی برای شما پیش نیاید و مهاجرتی به یاد ماندنی را تجربه کنید.

shape shape
img

شرایط مهاجرت توریستی به اتریش

مهاجرت توریستی به اتریش در صورتی امکان‌پذیر است که متقاضیان از شرایطی برخوردار باشند و بتوانند الزامات تعیین شده از سوی این کشور را رعایت کنند. البته با توجه به هدف سفر به اتریش ممکن است که شرایط تعیین شده متفاوت باشد. اما شرایطی نیز بین همه متقاضیان مشترک است که در ادامه بیان شده است.

 • برخورداری از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در اتریش و یا معرفی اسپانسر یا حامی مالی
 • ارائه برنامه سفر و بیان دقیق هدف از سفر به اتریش
 • تکمیل همه مدارک خواسته شده برای اخذ ویزای توریستی اتریش
 • پرداخت هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش و انجام دقیق همه مراحل اخذ این نوع ویزا
shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت توریستی به اتریش

مهاجرت توریستی روش مهاجرتی پرطرفداری است که برای موفقیت در این روش مهاجرتی باید مدارک خواسته شده را به صورت کامل تحویل داده تا وضعیت متقاضی بررسی شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که همه مدارک باید به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشند. مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای توریستی اتریش عبارتنداز،

 • پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
 • عکس استاندارد
 • کاورلتر یا بیان هدف از سفر
 • فرم اخذ ویزای توریستی اتریش
 • بیمه مسافرتی با حداقل 30 هزار یورو اعتبار
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • مدارک اثبات محل اقامت در اتریش
 • کپی از ویزای شینگن قبلی در صورت وجود
 • پرینت پرداخت هزینه ویزا
 • بلیط رفت و برگشت
shape shape
img

اعتبار ویزای توریستی اتریش و شرایط تمدید آن

با داشتن ویزای توریستی اتریش می‌توان در یک دوره 180 روزه به مدت 90 روز در اتریش اقامت داشت. با ورود به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز از این مهلت 90 روزه کسر خواهد شد.‌ اما تمدید این نوع ویزا تنها در شرایط خاصی امکان‌پذیر خواهد بود و شرایط راحتی ندارد. در ادامه دلایلی که می‌توانید به واسطه آن ویزای توریستی اتریش را تمدید کنید بیان شده است.

 

• دلایل بشردوستانه

در صورتی که قصد داشته باشید به شخصی که در اتریش اقامت دارد از نظر عاطفی یا مالی کمک کنید و این موضوع را به اثبات برسانید،‌ می‌توانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید.

 

دلایل شخصی قوی

در صورت داشتن دلیل شخصی قوی مانند مرگ غیر منتظره اعضای خانواده یا دوستان و دلایلی از این قبیل می‌توانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید.

 

رخداد غیر منتظره

دلیل دیگری که منجر به امکان تمدید ویزای توریستی اتریش می‌شود، بروز یک رخداد غیر منتظره مانند یک وضعیت سیاسی دشوار، بروز یک فاجعه طبیعی، بیماری همه گیر جهانی و غیره است که مانع از بازگشت شما به کشورتان می‌شود.

 

عدم ورود به موقع

در صورتی که دیرتر از زمان صدور ویزای توریستی اتریش به این کشور سفر کنید نیز می‌توانید درخواست تمدید این نوع ویزا را داشته باشید. در این شرایط می‌توانید باتوجه به تعداد روزهایی که دیرتر به کشور اتریش سفر کرده‌اید، درخواست تمدید ویزا را داشته باشید.

shape shape
img

مراحل اخذ ویزای توریستی اتریش

به منظور مهاجرت توریستی به کشور اتریش باید پروسه و مراحل مختلفی طی شود تا بتوان ویزای مناسب با این نوع روش مهاجرتی را اخذ نمود. نکته‌ای که وجود دارد این است که باید همه مراحل به صورت دقیق طی شود و به دلیل امکان تغییر در مراحل لازم، بهتر است برای اطلاع دقیق از همه مراحل با نزدیک‌ترین کنسولگری اتریش تماس گرفته شود. در ادامه مراحل لازمی که برای این روش مهاجرتی باید طی شود، بیان شده است.

 

مرحله اول: تعیین نوع ویزای توریستی اتریش بر اساس هدف از سفر

افرادی که قصد مهاجرت توریستی به اتریش را دارند اهداف مختلفی از سفر به این کشور دارند که قبل از انجام هر اقدامی باید هدف از سفر خود را مشخص کنند‌ برای مثال هدف از سفر به این کشور می‌تواند اهداف تجاری، اهداف پزشکی، دیدار با خانواده و دوستان و غیره باشد.

 

مرحله دوم: جمع آوری مدارک

در دومین مرحله از مراحل مهاجرت توریستی به کشور اتریش باید مدارک لازم برای دریافت این نوع ویزا جمع آوری شود. مدارک باید کامل و معتبر باشند تا در روند اخذ ویزا مشکلی به وجود نیاید و درخواست شما ریجکت نشود.

 

مرحله سوم: دریافت وقت سفارت

بعد از انجام مراحل ذکر شده باید از سفارت یا کنسولگری اتریش که در کشور شما وجود دارد وقت بگیرید.

 

مرحله چهارم: شرکت در مصاحبه حضوری

در صورتی که نیاز باشد در مورد برنامه سفر خود صحبت کنید باید در یک مصاحبه حضوری شرکت نمایید و اطلاعات لازم را در اختیار سفارت اتریش قرار دهید.

 

مرحله پنجم: پردازش درخواست ویزا

در مرحله پنجم یا مرحله آخر اخذ ویزای توریستی اتریش باید منتظر بود تا درخواست اخذ این نوع ویزای پردازش شود که زمان پردازش درخواست نیز با توجه به شرایط متقاضی بین 15 تا 30 روز طول خواهد کشید.

shape shape
img

هزینه اخذ ویزای توریستی هلند

به منظور اخذ ویزای توریستی اتریش نیز مانند هر ویزای دیگری باید هزینه‌ای پرداخت شود. البته باتوجه به شرایط سنی و هدف از مسافرت به اتریش نیز ممکن است که هزینه اخذ ویزا متفاوت باشد. اما به صورت کلی هزینه دریافت این نوع ویزا برای بزرگسالان 60 یورو است. همچنین هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش برای کودکان 6 تا 12 سال نیز 35 یورو است. علاوه‌براین هزینه بابت خدمات نیز باید هزینه‌ای پرداخت شود که مبلغ آن حدودا 24.80 یورو است. اخذ ویزای توریستی اتریش برای کودکان زیر 6 سال نیز رایگان است.

shape shape
img

ویزای توریستی اتریش با دعوتنامه

داشتن دعوتنامه برای مهاجرت توریستی به اتریش برای همه اهداف سفری، الزامی ندارد اما با داشتن دعوتنامه می‌توان خیلی راحت‌تر و سریع‌تر به این کشور مهاجرت کرد. برای مهاجرت توریستی با هدف دیدار با خانواده و خویشاوندان و دوستان و یا اهداف تجاری باید دعوتنامه‌ای از طرف میزبان ارائه داده شود. همچنین میزبان یا شخصی که مقیم اتریش است باید برای ارائه اطلاعات شخصی خود به پلیس محلی مراجعه نموده و سپس پلیس محلی در مدت 48 ساعت اطلاعات دریافت شده را به سفارت کشور شما ارسال می‌کند. سپس کد شناسه‌ای برای میزبان ارائه می‌شود که لازم است در هنگام مصاحبه آن را در اختیار سفارت قرار دهید. در این شرایط در واقع از طریق میزبان، ضمانت نامه الکترونیکی برای شما صادر می‌شود تا بتوانید ویزای توریستی اتریش را راحت‌تر و سریع‌تر اخذ کنید. افرادی که قصد دارند با دعوتنامه به اتریش مهاجرت کنند باید مدارکی از جمله، کپی پاسپورت میزبان، مجوز نامه الکترونیکی و مجوز اقامت میزبان را تحویل دهند‌.

shape shape
img

مدت زمان پردازش ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش ویزای نوع C یا کوتاه مدت است که زمان رسیدگی به درخواست اخذ این نوع ویزا و پردازش آن به صورت معمول بین 15 تا 20 روز است اما درصورت بالا بودن تعداد درخواست‌ها نیز این مدت تا 30 روز نیز طول خواهد کشید. در موارد استثنایی و در صورت وجود مشکل نیز ممکن است که زمان پردازش ویزای توریستی کشو اتریش تا 2 ماه نیز به طول انجامد. برای عدم بروز مشکل در پردازش درخواست و عدم تاخیر در زمان رسیدگی به آن، بهتر است که همه مدارک را به صورت کامل تحویل داد و مراحل لازم را به صورت دقیق طی نمود.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

سپهر یوسفی

سلام میشه شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش رو توضیح بدین؟

avatar

مدیریت

برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی به اتریش باید از شرایطی از جمله، مهارت زبان، مدرک معتبر مقطع پیشین و تمکن مالی لازم برخوردار بود.

پوریا خانی

سلام اخذ اقامت دائم اتریش با مهاجرت تحصیلی به این کشور چه شرایطی داره؟

avatar

مدیریت

برای اخذ اقامت دائم اتریش باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمود و شغل مناسبی در اتریش پیدا کرد و بعد از 5 سال کار و زندگی متوالی در این کشور و پرداخت مالیات و بیمه می‌توان اقامت دائم خود را اخذ نمود.

شادی تیموری

سلام چه مدرک زبانی لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش است؟

avatar

مدیریت

داشتن مدرک زبان B2 آلمانی برای تحصیل به زبان آلمانی در سلام اتریش و مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 یا 6.5 یا مدرک تافل با نمره 60 تا 93 برای تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش ضروری است.

علیرضا

سلام،اخذ ویزای توریستی کشور اتریش چقدر هزینه میخواد؟

avatar

مدیریت

هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش برای بزرگسالان، 60 یورو است و برای کودکان 6 تا 12 سال نیز 35 یورو است. همچنین کودکان زیر 6 سال به پرداخت هیچ هزینه‌ای برای اخذ ویزای توریستی اتریش نیاز نخواهند داشت و اخذ این ویزا برا آن‌ها رایگان است.

آرتین مرادی

در چه شرایطی می‌تونیم ویزای توریستی اتریش رو تمدید کنیم؟

avatar

مدیریت

تمدید ویزای توریستی کشور اتریش تنها با داشتن برخی از دلایل خاص امکان‌پذیر است که برخی از این دلایل عبارتنداز، دلایل بشر دوستانه مانند حمایت مالی و عاطفی از شخصی دیگر، دلایل شخصی قوی مانند فوت یکی از اعضای خانواده، رخداد غیر منتظره مانند بروز واقعه طبیعی و ورود دیر هنگام به کشور اتریش.

فاطمه

داشتن دعوتنامه برای مهاجرت توریستی به اتریش ضرورت داره؟

avatar

مدیریت

نیاز به دعوتنامه باتوجه به هدف سفر به اتریش متفاوت است برای مثال در صورتی که هدف انجام مسائل تجاری و یا دیدار با خانواده، دوستان و خویشاوندان مقیم اتریش باشد، باید دعوتنامه ارائه داده شود و مدارک میزبان نیز تحویل داده شوند.

ارسال دیدگاه
shape shape
img

مطالب مرتبط با ویزای توریستی به اتریش