contact
ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

img img

به دنبال مهاجرت توریستی به فرانسه هستید؟!

مهاجرت توریستی
shape shape
img

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

در صورتی که شما نیز مهاجرت تحصیلی به کشورهای پیشرفته را برای موفقیت خود انتخاب کرده‌اید، حتماً برای انتخاب کشور مناسب دچار سردرگمی شده‌اید. کشور فرانسه یکی از بهترین کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی است که شرایط مطلوبی برای ادامه تحصیل دارد. کشور فرانسه به آموزش اهمیت زیادی می‌دهد به گونه‌ای که 23 درصد از بودجه ملی را به افزایش کیفیت آموزش اختصاص داده است.

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به فرانسه نیز می‌توان به هزینه تحصیل مقرون به صرفه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی، بورسیه‌های مختلف، امکان اخذ اقامت دائم، امکان کار حین تحصیل و غیره اشاره نمود. به دلیل شرایط مناسبی که کشور فرانسه برای متقاضیان بین‌المللی فراهم نموده است، افراد زیادی متقاضی مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند. اما برای این روش مهاجرت به فرانسه متقاضیان باید از شرایطی برخوردار باشد و مراحل مختلفی را طی کنند، بنابراین دریافت اطلاعات لازم در مورد این روش مهاجرتی اهمیت زیادی دارد.

shape shape
img

شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه

افرادی که کشور فرانسه را برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کرده‌اند باید از شرایطی برخوردار باشند تا بتوانند در این روش مهاجرتی موفق شوند. در ادامه به شرایط عمومی برای همه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه پرداخته‌ایم.

 • داشتن مدرک زبان فرانسه برای افرادی که قصد دارند به این زبان ادامه تحصیل دهند که حداقل نمره آن‌ها باید B2 باشد. و یا داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره 6.5.
 • تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور فرانسه
 • برخورداری از شرایط سنی مناسب که برای مقطع لیسانس حداکثر تا سن 23 سال است و برای مقطع فوق لیسانس نیز حداکثر تا سن 27 سالگی است.
shape shape
img

تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در فرانسه

تحصیل در مدارس فرانسه برای افراد مقیم این کشور رایگان است. همچنین تحصیل در سن 6 تا 16 سال برای کودکان مقیم این کشور اجباری است، اما بسیاری از کودکان از سن 3 سالگی وارد پیش دبستانی می‌شوند. دبستان‌های فرانسه از سن 6 تا 11 سالگی است و همچنین در سن 11 تا 15 سالگی نیز دانش‌آموزان در کشور فرانسه در مدرسه راهنمایی شرکت می‌کنند. بعد از اتمام 4 سال راهنمایی دانش‌آموزان باید در یک آزمون شرکت نمایند و از نظر مباحث ریاضی، تاریخ و جغرافیا و زبان فرانسه، وضعیت آن‌ها بررسی شود. سن 15 تا 18 سالگی نیز سه سال آخر تحصیلات متوسطه است که در سال اول دانش‌آموز تصمیم می‌گیرد که در یکی از دوره‌های عمومی، تکنیکی و حرفه‌ای شرکت کند.

 

• تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های فرانسه، متقاضی باید مدرک دیپلم یا معادل آن را داشته باشد. گزینه‌های تحصیلی زیادی در فرانسه در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی وجود دارد و نیازی به گذراندن دوره زبان فرانسه نیست. در صورتی که متقاضیان آمادگی کافی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه را نداشته باشند، می‌توانند در دوره‌های آمادگی شرکت کنند و برای مثال زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. در صورتی که متقاضیان قصد تحصیل در دانشگاهی که به زبان فرانسوی هستند را داشته باشند نیز باید تسلط خود را به این زبان به اثبات برسانند. برخی از رشته‌های پر متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه عبارتنداز، علوم انسانی، ادبیات، مهندسی و فناوری طراحی و رسانه و غیره. مدت زمان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه در مقطع کارشناسی نیز 4 سال است.

 

• تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی از مقاطع پرطرفدار برای ادامه تحصیل در فرانسه است. طول دوره کارشناسی ارشد در فرانسه این 2 سال بوده و بیشتر برنامه‌های این مقطع نیز شامل یک پروژه تحقیقاتی یا پایان نامه هستند. همچنین باتوجه به دانشگاه و رشته موردنظر نیز ارائه مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی ضرورت دارد.

 

• تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه

به منظور پذیرش در مقطع دکتری در فرانسه، متقاضی باید رزومه علمی قوی داشته باشد و مدرک زبان معتبر C1 فرانسه یا آیلتس با حداقل نمره 6.5 ارائه دهد. طول دوره دکتری در فرانسه 3 تا 4 سال است و باید یک سوپروایزر مرتبط با فیلد کاری و رشته خود داشته باشید. در صورتی که رزومه متقاضیان این مقطع قوی باشد، می‌توانند از به صورت رایگان تحصیل نمود و یا از شرایط فاند تحصیلی بهره‌مند شد. گذراندن دوره تحقیقاتی از جمله جلسات تدریس و سمینارهای مرتبط با موضوع پروژه از الزامات مقطع دکتری در فرانسه است.

shape shape
img

هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه

با تصمیم‌گیری برای ادامه تحصیل در فرانسه، باید به فکر هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور نیز باشید. هزینه‌های تحصیل در فرانسه به عوامل مختلفی مانند، شهر و دانشگاه فرانسوی، رشته مورد نظر، نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و مواردی از این قبیل بستگی دارد‌. بخش مهمی از هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه را نیز باید به مسکن اختصاص داد. برای مثال هزینه اجاره آپارتمان ماهانه بین 400 تا 800 یورو است. همچنین هزینه خوابگاه‌های دانشجویی خارج از دانشگاه نیز بین 200 تا 400 یورو در ماه است.

هزینه زندگی در این کشور نیز به سبک زندگی و شهری که در آن اقامت می‌کنید متفاوت است. برای مثال هزینه زندگی در پاریس، 900 یورو در ماه است و در سایر شهر‌ها نیز هزینه‌ها ماهانه زندگی 700 یورو خواهند بود.‌ برای رفع مشکل بالا بودن قیمت مسکن نیز سازمان CAF در فرانسه، حدود 40 درصد هزینه‌های مسکن را تقبل نموده است. در ادامه نیز میانگین هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف در فرانسه بیان شده است.

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی، سالانه 2770 یورو
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، سالانه 3770 یورو
 • هزینه تحصیل در مقطع دکتری، سالانه 380 یورو
shape shape
img

بهترین دانشگاه‌های فرانسه برای مهاجرت تحصیلی

کشور فرانسه کشوری پیشرفته است و به دلیل اهمیت زیادی که به مبحث آموزش می‌دهد، دانشگاه‌های زیادی با رتبه‌های برتر جهانی دارد. قطعا برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه، اطلاع از بهترین دانشگاه‌های این کشور اهمیت دارد. در ادامه نام برخی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه بر اساس رتبه بندی QS بیان شده است.

 • دانشگاه تحقیقاتی PSL پاریس با رتبه 26 جهانی
 • دانشگاه سوربن با رتبه 60 جهانی
 • دانشگاه پاریس ساکلی با رتبه 69 جهانی
 • دانشگاه انستیتو پلی تکنیک پاریس با رتبه 48 جهانی
 • دانشگاه اریس با رتبه 248 جهانی
 • دانشگاه اکس مارسی با رتبه 490 جهانی
shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

در مراحل مختلف مهاجرت تحصیلی به فرانسه از جمله اخذ ویزا، از متقاضیان خواسته می‌شود که مدارک مختلفی را ارائه دهند تا وضعیت و شرایط آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد. نکته مهمی که وجود دارد این است که مدارکی که ارائه داده می شود باید کامل، اصل و معتبر باشند. همچنین همه مدارک باید به زبان فرانسوی ترجمه شده باشند. کامل بودن مدارک باعث می شود که روند مهاجرت با سرعت بیشتری طی شود. در ادامه مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه به آن نیاز پیدا خواهید کرد بیان شده است.

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی و هویتی
 • نامه پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه
 • ارایه فرم درخواست ویزا
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبل و ریزنمرات
 • ارائه مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • یک قطعه عکس
 • بیمه درمانی با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری

گواهی اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در فرانسه

shape shape
img

اخذ اقامت دائم فرانسه با مهاجرت تحصیلی

قطعا اجازه اقامت در کشور زیبا و پیشرفته فرانسه بعد از اتمام تحصیلات، برای همه افراد حائز اهمیت است و این سوال به وجود می‌آید که آیا با مهاجرت تحصیلی به فرانسه می‌توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود یا خیر؟ یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه این است که بعد از فارغ‌التحصیلی امکان اخذ اقامت دائم این کشو وجود دارد اما فارغ‌التحصیلان باید از شرایطی برخوردار باشند. شرط اساسی این است که فارغ‌التحصیلان ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و به مدت 5 سال به صورت متوالی در کشور فرانسه مشغول به کار شوند. همچنین در این مدت 5 ساله باید فرد مالیات پرداخت کند، مرتکب هیچ جرمی نشود، به زبان فرانسوی تسلط پیدا کند و با فرهنگ این کشور آشنایی داشته باشد. با اخذ اقامت دائم فرانسه، می‌توان از همه حق و حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند شد.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

شاداب بزرگمهر

شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه چطوریه؟

avatar

مدیریت

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارتنداز، تحصیل در مقطع کارشناسی تا حداکثر 23 سالگی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز تا حداقل 27 سالگی.

سهرابی

سلام شرایط ویزای توریستی مولتیپل فرانسه لطفا توضیح بدین؟

avatar

مدیریت

سلام با اخذ ویزای توریستی مولتیپل یا چندبار ورود فرانسه، می‌توان برای چند بار با یک ویزا به کشور فرانسه وارد شد. این نوع ویزا اعتبار 6 ماهه تا 5 ساله دارد و مجموع روزهایی که می‌توان در فرانسه اقامت داشت، 90 روز است.

شعبانی

سلام تمکن مالی کافی برای مهاجرت توریستی به فرانسه باید چقدر باشه؟

avatar

مدیریت

به صورت کلی تمکن مالی لازم برای مهاجرت توریستی به فرانسه، 200 میلیون تومان است و باید گردش حساب 6 ماه اخیر ارائه داده شود و قوی باشد. یل به عبارتی دیگر داشتن تمکن مالی روزانه 120 یورو برای پرداخت هزینه‌های مختلف در فرانسه، لازم است.

محمد

سلام شرایط اخذ اقامت دائم فرانسه با مهاجرت تحصیلی به این کشور چیست؟

avatar

مدیریت

سلام فارغ‌التحصیلانی که قصد اخذ اقامت دائم فرانسه را دارند باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند، در مدت اقامت مالیات پرداخت کنند، سوء پیشینه نداشته باشند و به زبان فرانسوی مسلط باشند.

ارسال دیدگاه