contact
ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به هلند هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به هلند

کشور هلند، کشوری زیبا در اروپا است که به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی زیبا، مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت توریستی است. اما تنها هدف مهاجرت توریستی به هلند، گشت و گذار و تفریح در این کشور نیست بلکه افراد می‌توانند با اهداف مختلف تجاری، دیدار با خانواده، بیزینس و غیره نیز این روش مهاجرتی را انتخاب کنند. اگر شما هم علاقه‌مند به مهاجرت به یکی از کشورهای پیشرفته و زیبای اروپایی هستید، می‌توانید نسبت به اخذ ویزای توریستی هلند اقدام کنید و به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. البته قبل از انجام هر اقدامی،، بهتر است که اطلاعات لازم درمورد مهاجرت توریستی به هلند را اخذ نمائید.

shape shape
img

مراحل مهاجرت توریستی به هلند

قبل از پرداختن به هر موضوعی بهتر است که ابتدا با مراحل و پروسه‌ای که برای مهاجرت توریستی به هلند باید طی شود آشنایی داشته باشید تا بدانید در این مسیر با چه چیزهایی سروکار خواهید داشت. در ادامه مراحل مهاجرت توریستی به هلند به صورت گام به گام بیان شده است.

 

مرحله اول: انتخاب نوع ویزای توریستی

در وهله اول بهتر است که نوع ویزای توریستی هلند موردنظر خود را انتخاب کنید. ویزای توریسی هلند از نظر هدف سفر و تعداد دفعات مجاز به این کشور انواع مختلفی دارد که باید باتوجه به شرایط و نیاز خود مورد مناسب را انتخاب کرد و سپس برای اخذ ان اقدامات بعدی را انجام داد.

 

مرحله دوم: تهیه مدارک لازم

به منظور مهاجرت توریستی به هلند باید مدارکی تهیه و تحویل داده شود که برخی از این مدارک باتوجه به هدف از سفر و نوع ویزای درخواستی متفاوت خواهد بود. مدارک باید کامل، معتبر و اصل باشند.

 

مرحله سوم: ارسال درخواست اخذ ویزا

بعد از تهیه همه مدارک لازم باید درخواست اخذ ویزای توریستی کشور هلند را به صورت اینترنتی و یا حضوری ارائه داد. در صورت درخواست آنلاین باید فرم تکمیل شده را به صورت مستقیم برای سفارت این کشور و یا از طریق دفاتر VFS Global ارسال نمود.

 

مرحله چهار: اخذ وقت سفارت و مراجعه حضوری

در این مرحله باید از سفارت هلند وقت گرفته شود تا مدارک تحویل داده شود و نگشت نگاری صورت گیرد. نکته‌ای که باید به آن توجه شود، حضور به موقع و در روز و ساعت مشخص شده در سفارت است.

 

مرحله پنجم: پرداخت هزینه اخذ ویزا

برای اخذ ویزای توریستی هلند باید هزینه آن پرداخت شود که باتوجه به تعداد افراد و نوع ویزا هزینه آن متفاوت است.

 

مرحله ششم: بررسی درخواست

بعد از انجام مراحل ذکر شده، در آخرین مرحله باید منتظر بود تا درخواست و مدارک شما برای مهاجرت توریستی به هلند بررسی شود و نتیجه اعلام شود‌.

shape shape
img

انواع ویزای توریستی هلند

به صورت کلی ویزای توریستی هلند از نظر مدت زمانی که می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید، دو نوع ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت دارد که شرایط هر کدام از این نوع ویزا‌های توریستی متفاوت است. در ادامه ویزای توریستی بلند مدت و کوتاه مدت هلند معرفی شده است.

 •  ویزای توریستی بلند مدت هلند

ویزای توریستی بلند مدت هلند یا همان ویزای شینگن، ویزایی است که مدت اعتبار آن 5 سال است. با اخذ ویزای توریستی بلند مدت هلند می‌توان هر زمان که بخواهید به این کشور سفر کرده و در زمان دلخواه نیز خارج شوید. نکته‌ای که وجود دارد این است که با داشتن این ویزا می‌توانید حداکثر به مدت 90 روز در هلند اقامت داشته باشید. در صورتی که قصد داشته باشید بیشتر از 90 روز در کشور هلند اقامت داشته باشید باید از کشور خارج شده و دوباره اقدام به ورود کنید. در واقع مدت اعتبار این ویزا است که آن را به ویزای بلند مدت تبدیل کرده است و تعداد روزهای مجاز برای اقامت در هلند، 90 روز است. برای اخذ این ویزا متقاضی باید همه مدارک لازم را تهیه نموده و مراحل لازم برای اخذ ویزا را سپری کند.

 •  ویزای توریستی کوتاه مدت هلند

نوع دیگر ویزای توریستی هلند، ویزای کوتاه مدت است که اعتبار این ویزا 6 ماهه است و مدت مجاز اقامت در هلند در این مدت 6 ماهه، 90 روز است. یعنی با اخذ این ویزا شما می‌توانید به هلند مهاجرت نموده و به مدت 90 روز در این کشور بمانید و سپس به کشور خود بازگردید. بعد از اتمام اعتبار این نوع ویزا، امکان ورود مجدد به هلند را نخواهید داشت و باید مجددا ویزا اخذ کنید. ویزای کوتاه مدت هلند از نظر هدف از سفر به این کشور انواع مختلفی دارد که در ادامه معرفی شده‌اند.

 •  ویزای ترانزیت فرودگاهی

یکی از انواع ویزای توریستی هلند، ویزای ترانزیت فرودگاهی است که برای افرادی مناسب است که از فرودگاه هلند قصد سفر به کشوری دییگر را دارند. با داشتن این ویزا اجازه خروج از فرودگاه را نخواهید داشت و تنها می‌توانید پرواز خود را تغییر دهید.

 •  ویزای بازگشت

ویزای بازگشت هلند مناسب افرادی است که در هلند اقامت دارند و به دلیل بروز مشکلی مانند فوت اقوام، گم کردن مدارک و یا دلایل موجه دیگر، قصد خارج شدن از هلند و ورود مجدد به این کشور را دارند. درصورتی که کارت اقامت خود را گم کرده باشید نیز با اخذ این ویزا می‌توانید مجددا در هلند اقامت داشته باشید.

 •  ویزای تجاری

درصورتی که شخصی قصد انجام امور تجاری در کشور هلند را داشته باشد می‌تواند برای اخذ ویزای توریستی تجاری اقدام کند. نکته‌ای که وجود دارد این است که برای اخذ این ویزا باید مدارکی که اثبات کند هدف شما از سفر به هلند مقاصد تجاری است، ارائه داده شود.

 •  ویزای توریستی ملاقات با خانواده

افرادی که اقوامی در هلند دارند و قصد دیدار با آن‌ها را دارند، می‌توانند با ویزای توریستی ملاقات با خانواده، به مدت 90 روز به کشور هلند مهاجرت کنند.

 •  ویزای گردشگری هلند

نوع دیگر ویزای توریستی هلند، ویزای گردشگری است که برای افرادی مناسب بوده که تنها هدف آن‌ها از مهاجرت به هلند، تفریح و گشت و گذار در این کشور است.

 •  ویزای بیزینسی

امکان اخذ ویزای توریسی هلند با اهداف بیزینسی نیز وجود دارد. این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد انجام فعالیت‌های تبلیغاتی، شرکت در کنفرانس‌ها و جلسات مختلف و غیره را دارند. نکته‌ای که وجود دارد این است که ویزا باید برای مقاصدی باشد که توسط هیچ نهاد و سازمان هلندی، دستمزدی به فرد پرداخت نشود.

shape shape
img

مدارک‌ لازم برای مهاجرت توریستی به هلند

همه افرادی که قصد دارند به روش مهاجرت توریستی به کشور هلند مهاجرت کنند باید به منظور بررسی وضعیت و درخواست خود مدارکی را تهیه و تحویل دهند. نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که مدارک باید کامل و معتبر باشند تا درخواست رد نشود. در ادامه مدارک مهمی که برای مهاجرت توریستی به هلند باید تهیه شود، بیان شده است.

 • مدارک هویتی و شناسایی
 • دو قطعه عکس جدید
 • تکیمل فرم درخواست ویزای توریستی هلند
 • کارت ملی یا پاسپورت معتبر
 • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی
 • بیمه درمانی با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • مدارک مربوط به محل اقامت در کشور هلند
 • کپی ویزاهای قبلی
 • مدارک اثبات بازگشت به کشور
 • بلیط رفت و برگشت به هلند
shape shape
img

هزینه مهاجرت توریستی به هلند

افرادی که تمایل به مهاجرت توریستی به هلند را دارند باید در مراحل مختلف هزینه‌هایی را پرداخت کنند. همچنین متقاضیان باید اثبات کنند که تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود در طول اقامت در این کشور را دارند. البته هزینه زندگی در این کشور باتوجه به سبک زندگی متغیر است. علاوه‌براین هزینه اخذ ویزای توریستی هلند نیز باید پرداخت شود که برای بزرگسالان حدوداً 85 یورو است و باید 28 یورو نیز بابت انگشت نگاری پرداخت شود. البته هزینه ویزای توریستی هلند برای کودکانی که در سنین 6 تا 12 سال هستند، نصف هزینه ویزای بزرگسالان است. ویزای توریستی کشور هلند برای کودکان زیر 6 سال نیز رایگان است. افراد و گروه‌های دیگری نیز برای اخذ ویزای توریستی هلند نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارند که در ادامه معرفی شده‌اند.

 • پژوهشگران دانشگاهی
 • افراد زیر 25 سال که برای شرکت در یک رویداد سازمانی غیر دولتی به هلند مراجعه می‌کنند.
 • اساتید و دانشجویانی که با هدف تحصیل یا آموزش به هلند سفر می‌کنند.
 • محققانی که برای انجام تحقیقات علمی و یا شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی قصد سفر به هلند را دارند.
shape shape
img

زمان لازم برای پردازش ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند انواع مختلفی دارد که زمان لازم رسیدگی به هر کدام نیز متفاوت است. البته شرایط متقاضی و کامل بودن یا نبودن مدارک آن‌ها نیز بر زمان لازم برای پردازش درخواست موثر است. اما به صورت کلی زمان پردازش ویزای توریستی هلند و 15 تا 30 روز خواهد بود و بیشترین زمانی که برای رسیدگی به درخواست این ویزا نیاز خواهد بود، 2 تا 3 ماه است.

shape shape
img

اعتبار ویزای توریستی هلند

شما با داشتن ویزای توریستی کشور هلند، می‌توانید در یک دوره 180 روزه به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید و به سایر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کنید.

shape shape
img

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی هلند

اولین مهلتی که می‌توان برای اخذ ویزای توریستی هلند درخواست نمود، 3 ماه قبل از سفر به این کشور است اما توصیه می‌شود که حداقل سه هفته قبل از سفر درخواست خود را برای اخذ این نوع ویزا ارائه داد. همچنین اخرین مهلت برای درخواست اخذ این نوع ویزا نیز 15 روز قبل از سفر است.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

بیژنی

سلام برا مهاجرت تحصیلی به هلند باید به زبان هلندی مسلط باشیم؟

avatar

مدیریت

سلام خیر، الزامی برای تسلط به زبان هلندی وجود ندارد و مدارس و دانشگاه‌های مختلفی در هلند وجود دارد که تدریس آن‌ها به زبان انگلیسی است.

منا داوودی

با داشتن ویزای توریستی هلند، چه مدتی می‌تونیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

avatar

مدیریت

با داشتن ویزای توریستی هلند مدت زمانی که می‌توان در این کشور اقامت داشت، 90 روز است.

سپهر

سلام هزینه اخذ ویزای توریستی هلند چقدره؟

avatar

مدیریت

هزینه ویزای توریستی هلند برای بزرگسالان حدود 85 یورو بوده و برای کودکان 6 تا 12 سال نیز نصف این مبلغ است و برای سنین پایین‌تر از 6 سال نیز رایگان است.

ارسال دیدگاه
shape shape
img

مطالب مرتبط با ویزای توریستی به هلند