contact
ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

img img

به دنبال مهاجرت توریستی به استرالیا هستید؟!

مهاجرت توریستی
shape shape
img

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

اگر به دنبال کشوری مناسب برای ادامه تحصیل هستید کشور استرالیا یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. زیرا این کشور از سیستم آموزشی قوی برخوردار است و دارای دانشگاه‌هایی با رنکینگ جهانی مناسب است. سطح دانشگاه‌های این کشور با دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و انگلیس برابری می‌کند. با تحصیل در دانشگاه‌ و مراکز آموزشی کشور استرالیا می‌توان در رشته موردنظر خود به تخصص کافی دست پیدا کرد و با اخذ مدرک معتبر آینده شغلی خود را تضمین نمود.

به دلیل شرایط مناسبی که کشور استرالیا برای متقاضیان بین‌المللی فراهم نموده است افراد زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده‌اند و سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل از ایران به استرالیا مهاجرت می‌کنند. برای مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا باید از شرایطی برخوردار بود و همه الزامات و مراحل تعیین شده را طی نمود. با مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌توان آینده خود را تضمین نمود و از مزایای زیاد تحصیل در این کشور بهره‌مند شد.

shape shape
img

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا

شرایط مناسب کشور استرالیا برای ادامه تحصیل سبب شده است که آمار تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور بالا باشد اما برای ادامه تحصیل در استرالیا باید متقاضیان از شرایطی برخوردار باشند و بتوانند الزامات تعیین شده را رعایت کنند.

اولین شرطی که برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا وجود دارد، پذیرش در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. همچنین متقاضیان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند که مدرک و حداقل نمره زبان لازم برای تحصیل در این کشور با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت است. از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا، برخورداری از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور است.

shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

یکی از الزامات مهاجرت تحصیلی به استرالیا تهیه مدارک تعیین شده از سوی این کشور است. با تهیه و تحویل این مدارک شرایط متقاضی برای اخذ ویزا مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت معتبر بودن همه مدارک و همچنین کامل بودن آن‌ها، بررسی وضعیت متقاضی با سرعت بیشتری صورت گرفته و می‌توان روند مهاجرت خود را با سرعت بیشتری طی کرد. در ادامه مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ این نوع ویزا بیان شده است.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی و شناسایی ترجمه شده
 • عکس پرسنلی مربوط به 6 ماه اخیر
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • مدارک مربوط به زبان انگلیسی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • مدارک تحصیلی و همه ریز نمرات ترجمه شده
 • انگیزه نامه
 • بیمه دانشجویی
shape shape
img

تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در استرالیا

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌توانند در هر مقطع تحصیلی در این کشور ادامه تحصیل دهند. اما شرایط مقاطع تحصیلی مختلف در این کشور متفاوت است که قبل از هر اقدامی برای مهاجرت بهتر است که ابتدا از شرایط آن اطلاعات کافی به دست آورد که در ادامه همه مقاطع معرفی شده‌اند.

• تحصیل در مدارس استرالیا

سن تحصیل در مدارس استرالیا از 5 تا 6 سالگی است و یک بازده 13 ساله را شامل می‌شود. مدارس استرالیا دو نوع دولتی و غیر دولتی دارند که تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان است و مختص دانش‌آموزانی است که والدین آن‌ها بومی استرالیا هستند و یا در این کشور اقامت دارند. اما برای ادامه تحصیل در مدارس غیردولتی دانش‌آموزان باید شهریه پرداخت کنند که دانش‌آموزان بین‌المللی نیز در این مدارس ادامه تحصیل می‌دهند. میانگین شهریه مدارس استرالیا 13 هزار دلار در سال است. نکته مهمی که وجود دارد این است که تنها افراد زیر 18 سال می‌توانند برای ادامه تحصیل در مدارس استرالیا درخواست دهند. از جمله مدارک لازم برای ادامه تحصیل در این مقطع عبارتند از، مدارک شناسایی متقاضی و والدین آن، مدارک سه سال آخر تحصیلی، مدرک زبان برای دو سال آخر مدرسه و غیره.

• تحصیل در دوره دبیرستان در استرالیا

تحصیل دوره دبیرستان در استرالیا بین 3 تا 4 سال طول خواهد کشید که ملاک پذیرش متقاضیان برای ادامه تحصیل در این دوره علاوه بر مدرک زبان و نمرات مناسب، مهارت‌های فوق برنامه‌ای و مهارت‌های ورزشی نیز هستند. دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان در استرالیا باید سالانه بین 9 تا 20 هزار دلار پرداخت کنند که این شهریه برای مدارس خصوصی تا 30 هزار دلار نیز خواهد رسید.

بعد از گذراندن دوره دبیرستان دانش‌آموزان مدرک دیپلم 12 ساله را اخذ می‌کنند. متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دبیرستان در استرالیا می‌توانند با والدین خود به این کشور مهاجرت کنند و یا در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنند.

• تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا باید مدرک زبان معتبر و مدارک مقاطع پیشین را نیز ارائه دهند و دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشند. مقطع کارشناسی در استرالیا دو نوع Bachelor’s Degree و Bachelor Honours Degree دارد که در نوع اول دوره کارشناسی 4 ساله است و بعد از اتمام دوره، دانشجویان مدرک خود را تحویل می‌گیرند. اما نوع دوم یعنی دوره Bachelor Honours Degree شرایط خاصی دارد که ممکن است نیاز باشد دانشجویان یک سال از مدت زمان تحصیل خود را به شرکت در پروژه تحقیقاتی و پژوهش بگذرانند اما طول دوره کارشناسی ارشد آن‌ها کوتاه‌تر می‌شود و از دو سال به یک سال خواهد رسید.

• تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

به دلیل اعتبار بالای دانشگاه‌های کشور استرالیا تحصیل در این مقطع طرفداران زیادی دارد. بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در استرالیا می‌توان به مدت 2 تا 4 سال در این کشور اقامت داشت و سپس برای دریافت ویزای کاری اقدام نمود. طول مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا نیز 2 سال است و لازمه پذیرش در دانشگاه‌های این کشور و در این مقطع، برخورداری از تمکن مالی، مدرک معتبر زبان و داشتن مدرک کارشناسی است.

• تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا

طول دوره دکتری در استرالیا با توجه به رشته مورد نظر متفاوت است اما معمولا دو سال طول خواهد کشید. در دوره‌های نیمه وقت دوره دکتری نیز امکان تحصیل تا سقف 6 سال نیز وجود دارد. بعد از اخذ مدرک دکتری فارغ التحصیلان حداقل 4 سال اجازه اقامت و کار در این کشور را دارند. همچنین در مقطع دکتری نیز می‌توان از بورسیه‌های متنوع بهره‌مند شد.

shape shape
img

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

یکی از دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا هزینه‌های این روش مهاجرتی است که برای برآورد کردن هزینه تحصیل به استرالیا باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. از ابتدای اخذ ویزا تا مراحل دیگر باید هزینه‌های مختلفی پرداخت شود. هزینه‌های لازم برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه‌های زندگی نیز هستند که کاملا متغیر بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال هزینه تحصیل در دوره راهنمایی سالانه 7800 تا 30 هزار دلار در سال است. هزینه مقطع کارشناسی 15 هزار تا 35 هزار دلار، هزینه مقطع کارشناسی ارشد 20 هزار تا 40 هزار دلار در سال و مقطع دکترا نیز 18 هزار تا 42 هزار دلار در سال است. البته کشور استرالیا نیز بورسیه‌های مختلفی به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کند و امکان کار حین تحصیل نیز وجود دارد، بنابراین دانشجویان می‌توانند از این طریق نیز هزینه‌های تحصیلی خود را پرداخت کنند. علاوه بر هزینه‌های تحصیلی باید هزینه زندگی در این کشور نیز در نظر گرفته شود که مواردی مانند هزینه خوراک، پوشاک، حمل و نقل، مسکن، تفریح و غیره را شامل می‌شود که با توجه به سبک زندگی هر فرد این هزینه‌ها نیز متغیر است. دانشجویان می توانند هم‌زمان با تحصیل کردن مشغول به کار شوند تا بتوانند از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیند.

shape shape
img

معرفی بهترین دانشگاه‌های استرالیا

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید از آن اطلاع پیدا کرد، دانشگاه‌های برتر این کشور است. کشور استرالیا دانشگاه‌های زیادی دارد اما برخی از دانشگاه‌های این کشور به دلیل کیفیت بالای آموزشی توانسته‌اند رتبه‌های برتری در بین دانشگاه‌های سراسر جهان اخذ کنند. با تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور می توان مدرک معتبری نیز اخذ نمود و فرصت‌های شغلی مناسبی را اخذ کرد. در ادامه برخی از دانشگاه‌های برتر استرالیا و رتبه آن‌ها در سطح جهان معرفی شده است.

 • دانشگاه ملبورن با رتبه 14 جهانی
 • دانشگاه سیدنی با رتبه 19 جهانی
 • دانشگاه ملی استرالیا با رتبه 34 جهانی
 • دانشگاه موناش با رتبه 42 جهانی
 • دانشگاه کوئینزلند با رتبه 43 جهانی
 • دانشگاه استرالیای غربی با رتبه 72 جهانی
 • دانشگاه آدلاید با رتبه 89 جهانی
 • دانشگاه فناوری سیدنی با رتبه 90 جهانی
 • دانشگاه مک کواری با رتبه 130 جهانی
دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

ژیلا نادری

بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای ادامه تحصیل میشه نام ببرید؟

avatar

مدیریت

برخی از بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای ادامه تحصیل عبارتنداز، دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه فناوری سیدنی، دانشگاه آدلاید، دانشگاه استرالیای غربی و غیره.

زمانه امجدیان

سلام تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا چقدر هزینه داره؟

avatar

مدیریت

سلام هزینه تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا باتوجه به مقطع تحصیل، دانشگاه و رشته موردنظر متفاوت است که هزینه مقطع کارشناسی 15 هزار تا 35 هزار دلار، هزینه مقطع کارشناسی ارشد 20 هزار تا 40 هزار دلار در سال و مقطع دکتری نیز 18 هزار تا 42 هزار دلار در سال است.

عباس محمدخانی

زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی استرالیا چقدر طول میکشه؟

avatar

مدیریت

زمان درخواست برای این نوع ویزا با توجه به شرایط متقاضی متفاوت است اما به صورت کلی بین 6 تا 37 روز طول خواهد کشید.

خسروی

سلام من میخوام به استرالیا مهاجرت توریستی کنم داشتن دعوتنامه برای مهاجرت توریستی به استرالیا ضرورت داره؟

avatar

مدیریت

سلام خیر، ضرورتی برای داشتن دعوتنامه وجود ندارد اما با داشتن دعوتنامه شانس اخذ ویزا افزایش پیدا خواهد کرد.

میلاد لرستانی

آیا با مهاجرت توریستی به کشور استرالیا می‌تونم در این کشور مشغول به کار بشم؟

avatar

مدیریت

خیر، با مهاجرت توریستی امکان کار کردن در این کشور وجود نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه