contact
ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به فرانسه هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به فرانسه

کشور فرانسه یکی از بهترین کشورهای حوزه شینگن است که به دلیل جاذبه‌های طبیعی زیاد، پیشرفت و توسعه، آثار تاریخی و فرهنگی و مواردی از این قبیل به مقصدی محبوب برای توریستان تبدیل شده است. از طریق مهاجرت توریستی به فرانسه می‌توان برای مدتی کوتاه در این کشور اقامت داشت و از تجربه مسافرت به یکی از بهترین و زیباترین کشورهای جهان لذت برد. متقاضیان مهاجرت به فرانسه با اهداف مختلفی مانند، گردشگری، پزشکی، تجاری، کاری و غیره، روش مهاجرت توریستی به این کشور را انتخاب می‌کنند. اما برای مهاجرت به کشور فرانسه با روش مهاجرت توریستی، باید از شرایطی برخوردار بود و مراحل مختلفی را طی نمود، بنابراین دریافت اطلاعات لازم در این زمینه اهمیت دارد.

shape shape
img

شرایط اخذ ویزای توریستی فرانسه

به منظور مهاجرت توریستی به فرانسه باید نسبت به اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام نمود. اما ویزای توریستی کشور فرانسه، به منزله اجازه ورود و اقامت در این کشور است که دریافت این نوع ویزا شرایط خاص خود را دارد.

یکی از شروط این روش مهاجرتی این است که متقاضی از برنامه سفر مناسب برخوردار باشد یعنی تا کنون به کشورهای حوزه شینگن سفر کرده باشد و ویزای شینگن گرفته باشد. همچنین برای درخواست این نوع ویزا، متقاضی باید درخواست خود را به بخش کنسولی سفارت فرانسه و یا مراکز پردازش ویزای شخص ثالث ارسال کند. یکی دیگر از شروط مهمی که متقاضیان اخذ ویزای توریستی فرانسه باید از آن برخوردار باشند، برخورداری از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه است که این مسئله با ارائه صورت حساب‌های بانکی و گردش حساب میسر می‌شود.

shape shape
img

انواع ویزای توریستی فرانسه

قبل از اخذ ویزای توریستی فرانسه، بهتر است که ابتدا با انواع این نوع ویزا آشنا شوید و سپس بر اساس هدف خود ویزای مناسب را تهیه کنید. با داشتن ویزای توریستی فرانسه، می‌توان به مدت 3 ماه در این کشو اقامت داشت و در واقع ویزای کوتاه مدت محسوب می‌شود. اما از نظر تعداد مجاز ورود به کشور فرانسه، ویزای توریستی آن به دو نوع ویزای سینگل یا یکبار ورود و ویزای مولتی یا چندبار ورود تقسیم می‌شود که این دو نوع ویزا در ادامه معرفی شده است.

 

• ویزای توریستی سینگل (یکبار ورود)

با داشتن ویزای سینگل یا یکبار ورود فرانسه می‌توان تنها برای یکبار به کشور فرانسه وارد شد و در یک دوره 90 روزه در این کشور اقامت داشت. با داشتن ویزای سینگل فرانسه، امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز وجود خواهد داشت و می‌توان این ویزا را تمدید کرد.

 

• ویزای توریستی مولتیپل یا چندبار ورود

با اخذ ویزای توریستی مولتیپل یا چندبار ورود فرانسه، می‌توان برای چند بار با یک ویزا به کشور فرانسه وارد شد. این نوع ویزا اعتبار 6 ماهه تا 5 ساله دارد و با داشتن آن می‌توان چند بار در فرانسه اقامت داشت. اما مجموع روزهایی که می‌توان در فرانسه اقامت داشت، 90 روز است. این نوع ویزا نیز قابل تمدید است اما برای درخواست‌های جدید باید به مدت 6 ماه صبر نمود.

shape shape
img

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه

افرادی که قصد مهاجرت توریستی به کشور فرانسه را دارند باید به منظور بررسی شرایط خود مدارکی را تحویل دهند که همه مدارک فارسی باید ترجمه رسمی انگلیسی داشته باشند. همچنین لازم است که همه مدارک کامل، اصل و معتبر باشند تا مشکل و خللی در روند مهاجرت ایجاد نشود. مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای توریستی فرانسه عبارتنداز،

 

• پاسپورت معتبر

پاسپورت باید از تاریخ سفر حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین داشتن حداقل دو صفحه سفید روبروی هم الزامی است. علاوه براین اصل پاسپورت‌های قدیمی و کپی از ویزای شینگن باید ارائه داده شود.

 

• بلیط هواپیما

رزرواسیون قطعی بلیط هواپیمای رفت و برگشت به مقصد فرانسه باید ارائه داده شود تا بازگشت به کشور بعد از اتمام دوره اقامت به اثبات برسد و افسر نیر اطمینان حاصل نماید که فرد قصد پناهندگی به فرانسه را ندارد.

 

• عکس

ارائه دو قطعه عکس با ابعاد 3.5 در 4.5 که مربوط به 3 ماه اخیر بوده و پس زمینه سفید داشته باشند. همچنین 80 درصد عکس باید از صورت باشد و در ویزاها و پاسپورت قبلی از آن استفاده نشده باشد.

 

• فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه

فرم درخواست ویزای فرانسه، مدرک دیگری برای مهاجرت توریستی به این کشور است که می ‌توان آن را به صورت الکترونیکی تکمیل نمود و نسخه چاپی آن را ارائه داد.

 

• گواهی اثبات تمکن مالی

گواهی اثبات تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه اخیر نیز برای اثبات توانایی در پرداخت هزینه‌ها در مدت اقامت در این کشور اهمیت دارد. گردش حساب باید قوی باشد و باتوجه به مدت اقامت نیز تمکن مالی لازم وجود داشته باشد.

 

• بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی باید حداقل 30000 یورو را پوشش دهد و

 

• ارائه اصل شناسنامه

 

• مدارک مربوط به رزرو هتل

درصورتی که در طول اقامت در فرانسه قصد دارید در هتل بمانید باید گواهی رزور هتل ارائه داده شود.

shape shape
img

مراحل اخذ ویزای توریستی فرانسه

همانطور که گفته شد به منظور مهاجرت توریستی به فرانسه باید ویزا اخذ شود که بهتر است با مراحل مختلف اخذ ویزای توریستی این کشور آشنا شد تا همه مراحل را به صورت دقیق انجام داد تا روند مهاجرت بدون وقفه و با سرعت بیشتری طی شود. مراحلی که برای اخذ ویزای توریستی فرانسه باید طی شود در ادامه بیان شده است.

 

مرحله اول: ساخت اکانت و تکمیل فرم درخواست ویزا

اخذ ویزای توریستی فرانسه به صورت آنلاین امکان‌پذیر است که این روش راحت‌تر و سریع‌تر از درخواست حضوری است. بنابراین اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی فرانسه این است که در سایت France-Visas، اکانت ایجاد نمود و اطلاعت خواسته شده را وارد کرد و فرم درخواست ویزا را تکمیل کرد. نکته‌ای که وجود دارد این است که باید اطلاعات وارد شده در فرم درخواست ویزا با مدارکی که ارائه داده می‌شود مطابقت داشته باش در غیر اینصورت، درخواست ویزا رد خواهد شد. همچنین بعد از تکمیل فرم، باید دو نسخه چاپی از آن را امضا نمود.

 

مرحله دوم: تهیه مدارک لازم

بعد از تکمیل فرم اخذ ویزا و امضای آن، باید پرینت فرم را به همراه سایر مدارک موردنیاز برای اخذ این نوع ویزا آماده نمود. همچنین باید از همه مدارک اصلی یک کپی تهیه شود و توجه نمود که همه مدارک کامل باشند تا درخواست رد نشود.

 

مرحله سوم: دریافت وقت سفارت

در مرحله بعدی باید یک وقت ملاقات با سفارت دریافت شود تا با افسر کنسولی سفارت مصاحبه شود‌. در ایران اخذ وقت سفارت توسط مرکز VFS صورت می‌گیرد. در این مرحله افسر درمورد انگیزه شما از سفر به فرانسه سوال می‌پرسد و مدارک مختلف را بررسی می‌کند.

 

مرحله چهارم: پرداخت هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه

بعد از انجام مراحل ذکر شده باید هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه پرداخت شود و پرینت آن را در هنگام مراجعه به سفارت به همراه داشته باشید. هزینه اخذ این نوع ویزا، 60 یورو است.

 

• مرحله پنجم: جواب درخواست ویزا

بعد از ملاقات و مصاحبه حضوری با افسر کنسولگری باید منتظر بود تا شرایط بررسی شود و نتیجه درخواست اعلام شود.

shape shape
img

اعتبار ویزای توریستی فرانسه

با مهاجرت توریستی به فرانسه، تنها می‌توان در زمان مشخص شده در این کشور اقامت داشت. به صورت معمول، مدت اعتبار ویزای توریستی کشور فرانسه، 90 روز در طی مدت 6 ماهه است. البته این مدت می‌تواند باتوجه به هدف از سفر متغیر باشد و بین 5 روز تا 3 هفته تغییر پیدا کند. افسر کنسولگری باتوجه به هدف متقاضی از سفر به کشور فرانسه، اعتبار ویزا را مشخص می‌کند.

shape shape
img

مدت زمان جواب اخذ ویزای توریستی فرانسه

مدت زمان پاسخگویی به درخواست اخذ ویزای توریستی فرانسه باتوجه به شرایط متقاضیان متفاوت است اما به صورت کلی زمان رسیدگی به این درخواست، بین 5 تا 20 روز طول خواهد کشید. درصورت درخواست برای ویزای کوتاه مدت فرانسه، زمان رسیدگی به درخواست بین 5 روز تا 3 هفته خواهد بود. اما برای ویزای طولانی مدت فرانسه نیز جواب درخواست بین 15 تا 20 روز طول خواهد کشید و در موارد خاص تا 2 ماه به طول خواهد انجامید.

shape shape
img

هزینه مهاجرت توریستی به فرانسه و تمکن مالی لازم

به منظور مهاجرت توریستی به فرانسه باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد و اثبات برخورداری از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های‌های مختلف مدت اقامت در این کشور ضرورت دارد. تمکن مالی کافی برای این روش مهاجرت به فرانسه، روزانه مبلغ 120 یورو است‌‌.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

شاداب بزرگمهر

شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه چطوریه؟

avatar

مدیریت

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارتنداز، تحصیل در مقطع کارشناسی تا حداکثر 23 سالگی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز تا حداقل 27 سالگی.

سهرابی

سلام شرایط ویزای توریستی مولتیپل فرانسه لطفا توضیح بدین؟

avatar

مدیریت

سلام با اخذ ویزای توریستی مولتیپل یا چندبار ورود فرانسه، می‌توان برای چند بار با یک ویزا به کشور فرانسه وارد شد. این نوع ویزا اعتبار 6 ماهه تا 5 ساله دارد و مجموع روزهایی که می‌توان در فرانسه اقامت داشت، 90 روز است.

شعبانی

سلام تمکن مالی کافی برای مهاجرت توریستی به فرانسه باید چقدر باشه؟

avatar

مدیریت

به صورت کلی تمکن مالی لازم برای مهاجرت توریستی به فرانسه، 200 میلیون تومان است و باید گردش حساب 6 ماه اخیر ارائه داده شود و قوی باشد. یل به عبارتی دیگر داشتن تمکن مالی روزانه 120 یورو برای پرداخت هزینه‌های مختلف در فرانسه، لازم است.

محمد

سلام شرایط اخذ اقامت دائم فرانسه با مهاجرت تحصیلی به این کشور چیست؟

avatar

مدیریت

سلام فارغ‌التحصیلانی که قصد اخذ اقامت دائم فرانسه را دارند باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند، در مدت اقامت مالیات پرداخت کنند، سوء پیشینه نداشته باشند و به زبان فرانسوی مسلط باشند.

ارسال دیدگاه