contact
ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

img img

به دنبال مهاجرت توریستی به کانادا هستید؟!

مهاجرت توریستی
shape shape
img

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده است و از نظر آموزشی نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد. برخورداری از ویژگی‌هایی مانند، سیستم آموزشی پیشرفته، هزینه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه، امکان کار حین تحصیل، بورسیه‌های متنوع، اخذ اقامت آسان، تنوع دانشگاه و رشته‌ها، برخورداری از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های معتبر، امکانات آموزشی مختلف و بسیاری دیگر از مزیت‌ها سبب شده است که کانادا به یکی از مقاصد همیشگی برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود. سالانه ایرانیان زیادی نیز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام می‌کنند و به دنبال تجربه زندگی بهتر و آینده‌ای درخشان‌تر، این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. اما به منظور مهاجرت تحصیلی به کانادا، متقاضیان باید از شرایطی برخوردار باشند و همه الزامات را رعایت کنند. بنابراین قبل از انجام هر اقدامی، کسب اطلاعات کامل درمورد مهاجرت تحصیلی به کانادا اهمیت دارد.

shape shape
img

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

لازمه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا این است که در وهله اول متقاضیان از شرایطی برخوردار باشند. دولت کانادا شرایطی کلی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی مشخص نموده است اما برای اطلاع دقیق از شرایط، باید ابتدا باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه موردنظر، شرایط لازم مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه شرایط عمومی که همه متقاضیان باید از آن برخوردار باشند، بیان شده‌ است.

• نامه پذیرش از دانشگاه

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، متقاضیان باید موفق شوند که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش شوند و داشتن نامه پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به این کشور ضروری است.

• داشتن مدرک زبان معتبر

یکی از شرایط ادامه تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کشور کانادا این است که متقاضیان دارای۱۳ مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند. مدرک و سطح زبان موردنیاز نیز باتوجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه موردنظر مشخص می‌شود.

• اثبات تمکن مالی

شرایط دیگری که متقاضیان بین‌المللی برای مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل باید داشته باشند، برخورداری از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور است. برای اثبات تمکن مالی نیز باید مدارک و گواهی‌های مربوطه ارائه داده شود.

shape shape
img

مقاطع مختلف تحصیل در کانادا

با مهاجرت تحصیلی به کانادا، می‌توان در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل داد. اما هر یک از مقاطع تحصیلی در کانادا شرایط خاص خود را دارند که باید اطلاعات کامل درمورد آن‌‌ها کسب شود. در ادامه مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا معرفی شده است.

• تحصیل در مدارس کانادا

سیستم آموزشی مدارس کانادا قوی است و توسط دولت فدرال کنترل می‌شود. دولت کانادا اهمیت زیادی برای مقاطع مدرسه قائل است و 6 درصد تولید ناخالص داخلی را به آن اختصاص داده است. تحصیل در مدارس کانادا در مدارس دولتی و خصوصی امکان‌پذیر است که هزینه تحصیل در مدارس خصوصی، بالا‌تر است. مقاطع تحصیلی مدارس کانادا عبارتنداز، مقطع ابتدایی که از 6 تا 14 سالگی است، مقطع متوسطه که از 14 تا 18 سالگی است و مقطع دیپلم حرفه‌ای که از 18 تا 20 سالگی است.

• تحصیل در کالج‌های کانادا

سیستم آموزشی در کالج‌های کانادا بیشتر به صورت عملی است و تدریس تئوری کمتر است. تحصیل در کالج‌های کانادا بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نداشته باشند. با داشتن مدرک دیپلم می‌توان برای تحصیل در کالج‌های کانادا اقدام کرد. حداقل معدل لازم برای تحصیل در کالج‌های کانادا، معدل 12 به بالا است و حداقل مدرک و نمره زبان لازم نیز، آیلتس 6 یا 6.5 به بالا و یا معادل آن است. البته امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد. طول دوره تحصیل در کالج‌های کانادا، 1 تا 2 سال است.

• تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

مقطع کارشناسی اولین مقطع دانشگاهی در کانادا است که دانشجویان بین‌المللی باید برای پذیرش در این مقطع، حداقل معدل 13 و بالاتر دیپلم را داشته باشند. همچنین متقاضیان باید حداقل مدرک آیلتس زبان با نمره 6.5 یا معادل آن را داشته باشند، البته امکان اخذ پذیرش مشروط نیز وجود دارد. طول دوره کارشناسی در کانادا بین 3 تا 4 سال است.

• تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا، پژوهش محور بوده و به منظور رسیدن به تخصص در رشته تحصیل شده در مقطع لیسانس سپری می‌شود. حداقل معدل لازم برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس در کانادا، معدل 13 به بالا در مقطع کارشناسی است. همچنین متقاضیان باید مدرک آیلتس 6.5 یا معادل آن را داشته باشند و امکان پذیرش مشروط آن‌ها نیز وجود دارد. طول دوره کارشناسی ارشد در کانادا، بین 1 تا 2 سال است.

• تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، می‌توانند برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا اقدام کنند. برای تحصیل در این مقطع باید معدل متقاضی در مقطع کارشناسی، 15 به بالا باشد و مدرک زبان آن نیز آیلتس با حداقل نمره 6.5 یا معادل آن باشد. طول دوره دکتری در کانادا، 3 تا 5 سال است.

shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

افرادی که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا درخواست می‌دهند باید مدارکی را تحویل دهند تا شرایط آن‌ها بررسی شود. تهیه مدارک یکی از مهم‌ترین اقدامات برای مهاجرت است و باید دقت شود که همه مدارک به صورت کامل و معتبر باشند تا مشکلی در روند مهاجرت به وجود نیاید و همه مراحل بدون هیچ وقفه‌ای طی شود. در ادامه مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزا بیان شده است.

 • نامه پذیرش از دانشگاه

 • ارائه مدرک زبان معتبر

 • پاسپورت معتبر

 • انگیزه نامه برای بیان هدف از تحصیل در کانادا

 • گواهی اثبات تمکن مالی

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن‌ها

 • دو عدد عکس پرسنلی

shape shape
img

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از چالش‌ها و مسائل مهمی که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد، بحث هزینه‌ها هستند. برای مهاجرت به این کشور بهتر است که ابتدا همه هزینه‌ها را برآورد کرد و آمادگی لازم برای این نوع مهاجرت را اخذ نمود. هزینه تحصیل در کانادا باتوجه به رشته تحصیلی، مقطع موردنظر، شهر و دانشگاه، دولتی یا خصوصی بودن مرکز آموزشی و مواردی از این قبیل بستگی دارد. به صورت کلی تمکن مالی لازم برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور، 25 تا 45 هزار دلار است. در ادامه میانگین برخی از هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به کانادا بیان شده است.

 • هزینه اخذ ویزا، 150 دلار کانادا برای هر نفر

 • هزینه بررسی وضعیت و مدارک، 125 دلار کانادا

 • هزینه محل اقامت، 700 تا 1200 دلار کانادا در ماه

 • شهریه مراکز آموزشی، سالانه بین 13 تا 20 هزار دلار آمریکا

 • هزینه کتاب و جزوه‌های آموزشی، 35 تا 40 دلار کانادا در ماه

 • هزینه بیمه درمانی، 40 تا 80 دلار کانادا در ماه

 • هزینه حمل و نقل شهری، 80 تا 1000 دلار کانادا در ماه

 • هزینه خوراک و مواد غذایی، 250 تا 350 دلار کانادا در ماه

shape shape
img

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

در کشور کانادا دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارد که با تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌توان مدرک معتبر اخذ نمود و آینده خود را تضمین کرد. در ادامه برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا و رتبه آن‌ ها بر سیستم رتبه‌ بندی جهانی QS بیان شده است.

 • دانشگاه تورنتو با رتبه 21 جهانی

 • دانشگاه مک گیل با رتبه 30 جهانی

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه 34 جهانی

 • دانشگاه آلبرتا با رتبه 111 جهانی

 • دانشگاه مونترال با رتبه 141 جهانی

 • دانشگاه مک مستر با رتبه 189 جهانی

 • دانشگاه واترلو با رتبه 112 جهانی

 • دانشگاه وسترن با رتبه 114 جهانی

shape shape
img

اخذ اقامت دائم کانادا با مهاجرت تحصیلی

شرایط مناسب کانادا برای ادامه زندگی، افراد زیادی را مجذوب خود کرده است و به همین دلیل افراد زیادی بعد از اتمام تحصیلات خود، به دنبال اخذ اقامت دائم این کشور هستند. اما خوشبختانه یکی از مزیت‌هایی که مهاجرت تحصیلی به کانادا دارد این است که امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد. بعد از فارغ‌التحصیلی، می‌توان با پیدا کردن شغل مرتبط با رشته خود در کانادا، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمود و بعد از سه سال کار و زندگی متوالی در این کشور، نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نمود. همچنین با حضور فیزیکی و کار مداوم به مدت 1095 روز بعد از 5 سال، می‌توان برای تابعیت کشور کانادا درخواست داد.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

امیری

سلام با مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تونیم اقامت دائم این کشور بگیریم؟

avatar

مدیریت

بله، بعد از اتمام فارغ‌التحصیلی، دانشجویان می‌توانند شغل مناسب با رشته خود را در کانادا پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و بعد از 3 سال کار متوالی در این کشور، برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

قباد تهرانی

انواع ویزای توریستی کانادا کدام‌اند؟

avatar

مدیریت

انواع ویزای توریستی کانادا عبارتنداز، ویزای یک بار ورود، ویزای چند بار ورود و سوپر ویزا.

رامبد حیدری

سلام امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری یا تحصیلی وجود داره؟

avatar

مدیریت

بله، اما برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری باید در طول اقامت از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت شود و برای تبدیل به ویزای تحصیلی باید نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اخذ شود.

ارسال دیدگاه