contact
ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به روسیه هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به روسیه

کشور روسیه کشوری پهناور و زیبا است که سالانه افراد زیادی از جمله ایرانیان با اهداف و مقاصد مختلفی به این کشور مهاجرت می‌کنند. یک از روش‌های مهاجرت به کشور روسیه مهاجرت توریستی است که این روش جزو روش‌های مهاجرتی کوتاه مدت است. ایرانیان زیادی نیز با اهداف مختلفی از جمله گشت و گذار و تفریح در روسیه، اهداف تجاری، درمانی، کاری، تحصیلی و غیره برای دریافت ویزای توریستی روسیه اقدام می‌کنند. دریافت این نوع ویزا مراحل و شرایط خاص خود را دارد و بهتر است که قبل از انجام هر اقدامی، اطلاعات کامل درمورد این روش مهاجرتی را اخذ نمود تا به رد درخواست مواجه نشوید.

shape shape
img

شرایط مهاجرت توریستی به روسیه

به منظور مهاجرت توریستی به روسیه باید ویزا اخذ شود که شرایط سخت گیرانه‌ای برای اخذ ویزای توریستی روسیه وجود ندارد. یکی از مزیت‌هایی که این نوع ویزا دارد این است که نیازی به ارائه تراول هیستوری قوی و یا نامه تمکن مالی وجود ندارد. ایرانیانی که قصد دریافت ویزای توریستی روسیه را دارند تنها باید پاسپورتی معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار را ارائه دهند و همچنین دعوتنامه‌ای رسمی از یک آژانس مسافرتی ایرانی یا روسی که مجوز داشته باشد را نیز اخذ کرده باشند. یکی دیگر از شرایطی که برای مهاجرت توریستی به روسیه وجود دارد این است که متقاضیان اثبات کنند بعد از اتمام مدت اقامت در روسیه به کشور خود باز خواهند گشت و برای تحقق این امر نیز باید مدارکی معتبر ارائه دهند. از جمله مدارکی که به اثبات بازگشت به ایران بعد از مهاجرت به روسیه کمک می کنند عبارتنداز، قرارداد کاری، اسناد سرمایه‌گذاری، اسناد خرید ملک یا مدارک سایر دارایی‌ها، صورت حساب‌های بانکی، قرارداد تجاری و غیره.

shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت توریستی به روسیه

درصورتی که دغدغه و نگرانی رد درخواست اخذ ویزای توریستی روسیه را دارید، بهتر است هنگام تهیه و تحویل مدارک دقت داشته باشید که مدارکی معتبر و کامل را ارائه دهید. زیرا شرایط متقاضیان به واسطه مدارکی که ارائه داده می‌شود بررسی خواهد شد و در صورت ناقص بودن و یا وجود هر مشکلی در مدارک، درخواست رد خواهد شد. مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی روسیه‌ باید ارائه داده شود عبارتنداز،

 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30000 دلار
 • دعوتنامه رسمی اعضای شخصی حقیقی یا حقوقی
 • کپی از تمام صفحات پاسپورت
shape shape
img

هزینه اخذ ویزای توریستی روسیه

ویزای روسیه انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع ویزا و تعداد دفعات مجاز ورود به این کشور نیز هزینه آن متفاوت است. اما هزینه این نوع ویزا بر اساس هدف از سفر به روسیه یکسان است. برای مثال هزینه ویزای تحصیلی، کاری، تجاری توریستی و غیره با هم تفاوتی ندارند. اما به صورت کلی هزینه ویزای یک بار ورود روسیه برای ایرانیان 80 دلار، هزینه ویزای دوبار ورود 128 دلار و هزینه ویزای چند بار ورود نیز 240 دلار است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هزینه درخواست ویزای توریستی روسیه باید به دلار و به صورت نقدی در سفارت این کشور پرداخت شود.

shape shape
img

مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه

بر اساس نوع ویزای توریستی روسیه و تعداد دفعات مجاز ورود، اعتبار آن نیز مشخص می‌شود. به صورت کلی ویزای توریستی روسیه بعد از صادر شدن 90 روز اعتبار دارد و در مدت 180 روز نمی‌توان بیشتر از 9p روز در کشور روسیه اقامت داشته باشید. در ادامه نیز اعتبار ویزای توریستی روسیه بر اساس هدف ورود بیان شده است.

 • اعتبار ویزای تجاری، 90 روز در طول 180 روز
 • •اعتبار ویزای ترانزیت، 10 روز سفر زمینی و 3 روز سفر هوایی
 • اعتبار ویزای تحصیلی، 920 روز
 • اعتبار ویزای بشردوستانه، 90 روز در 180 روز
 • اعتبار ویزای کاری، 90 روز
 • اعتبار ویزای توریستی، 30 روز
 • اعتبار ویزای شخصی، 90 روز در 180 روز
shape shape
img

انواع ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه دو نوع فوری و عادی دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. هزینه اخذ ویزای فوری روسیه نیز نسبت به ویزای عادی بیشتر است. در صورتی برای سفر به روسیه عجله دارید می‌توانید نسبت به اخذ ویزای فوری اقدام کنید. در ادامه دو نوع ویزای فوری و عادی روسیه معرفی شده است.

 

ویزای توریستی عادی روسیه

زمان بررسی درخواست ویزای عادی در روسیه بین 4 تا 20 روز کاری است و برای اهدافی مانند گردشگری، شرکت در نمایشگاه‌ها و فستیوال‌های کشور روسیه این نوع ویزا اخذ می‌شود. مدت اعتبار این ویزا نیز با توجه به تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما و مدتی که فرد قصد اقامت در روسیه را دارد مشخص می‌شود.

 

• ویزای توریستی فوری روسیه

برای انجام امور عجله‌ای می‌توان ویزای فوری روسیه را اخذ نمود که مدت زمان صدور این ویزا به چند دسته تقسیم می‌شود که به صورت کلی مدت آن‌ها عبارتنداز، 2 روزه، 3 روزه یا 5 روزه. همانطور که گفته شد هزینه اخذ این نوع ویزا بیشتر از هزینه اخذ ویزای توریستی عادی روسیه است.

shape shape
img

انواع ویزای توریستی روسیه بر اساس هدف

افرادی که کشور روسیه را برای مهاجرت توریستی انتخاب می‌کنند، به اهداف مختلفی به این کشور سفر می‌کنند. بنابراین باتوجه به هدف از سفر نیز باید ویزای خاصی تهیه شود. همچنین باتوجه به ویزای انتخابی نیز باید مدارکی مرتبط ارائه داده شود و صحت هدف خود را از مهاجرت به این کشور به اثبات برسانید. در ادامه انواع ویزای توریستی روسیه بر اساس هدف از سفر بیان شده است.

 

ویزای تجاری

افرادی که با هدف تجارت و کسب و کار قصد مهاجرت به روسیه را دارند می‌توانند با اخذ ویزای توریستی مخصوص این هدف به کشور روسیه مهاجرت کنند. لازمه دریافت این نوع ویزا، دریافت دعوتنامه رسمی برای انجام امور تجاری است.

 

ویزای تحصیلی

با دریافت دعوتنامه از دانشگاه و موسسات آموزشی روسیه می‌توان نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمود که این نوع ویزا به صورت یک بار ورود یا دوبار ورود صادر می‌شود و به متقاضیان اجازه اقامت 920 روزه در روسیه را خواهد داد. ویزای توریستی روسیه با هدف تحصیل، قابلیت تمدید را نیز دارد.

 

ویزای شخصی

در صورت فوت اقوام یا دوستان خود که در روسیه اقامت دارند و یا مشکلاتی مانند بیماری، می‌توان نسبت به اخذ ویزای شخصی روسیه اقدام نمود.

 

ویزای بشر دوستانه

به منظور تحکیم روابط فرهنگی و اجتماعی، سیاسی، علمی، انجام فعالیت‌های مذهبی، ورزشی و خیرخواهانه و انجام سایر کمک‌های بشر دوستانه می‌توان این نوع ویزا رو اخذ نمود. با اخذ این ویزا می‌توان حداکثر به مدت 5 سال در روسیه اقامت داشته باشید.

 

ویزای ترانزیت

در صورتی که مقصد شما کشور دیگری باشد اما قصد فرود در فرودگاه روسیه را داشته باشید، باید ویزای ترانزیت اخذ کنید. همچنین باید نوع سفر یعنی زمینی یا هوایی بودن آن مشخص شود. در صورت سفر زمینی می‌توانید به مدت 10 روز در این کشور اقامت داشته باشید و با اخذ ویزای ترانزیت هوایی نیز امکان اقامت 3 روزه خواهید داشت. اگه مدت توقف شما در فرودگاه این کشور کمتر از 24 ساعت باشد نیازی به اخذ ویزای ترانیت نخواهید داشت.

 

ویزای کاری

نوع دیگر ویزای توریستی روسیه ویزا با هدف کاری است که لازمه اخذ این نوع ویزا، دریافت دعوتنامه کاری از شرکت‌ها و کارفرمایان روسی است. با اخذ این نوع ویزا برای بار اول می‌توان به مدت 90 روز در روسیه اقامت داشت و در صورت تشخیص به عنوان فردی ماهر نیز می‌توانید به مدت که قرارداد کاری شما است، در این کشور اقامت داشته باشید.

 

• ویزای الکترونیکی

ویزای الکترونیکی روسیه به متقاضیان اجازه می‌دهد که بتوانند به صورت رایگان درخواست اقامت در مناطقی از جمله سن پترزبورگ، لنینگراد، کالینینگراد را به مدت 8 روز داشته باشند. این نوع ویزا 30 روز از تاریخ صدور اعتبار دارد و با اخذ این ویزا تنها می‌توان در مناطق ذکر شده تردد داشت.

shape shape
img

تمدید ویزای توریستی روسیه

بسیاری از افراد قصد دارند که بعد از اتمام اعتبار ویزای توریستی خود، مجددا در کشور روسیه حضور داشته باشند و این سوال برای آن‌ها ایجاد می‌شود که آیا امکان تمدید ویزای توریستی روسیه وجود دارد یا خیر؟ اموان تمدید ویزای توریستی روسیه در این کشور وجود ندارد و اقامت بعد از اتمام اعتبار در روسیه تخلف محسوب می‌شود. همچنین تمدید ویزای توریستی روسیه برای افرادی که قصد دارند به مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند، با توجه به هدف سفر آن‌ها متفاوت است. به صورت کلی امکان تمدید ویزای بشر دوستانه تحصیلی و کاری روسیه وجود ندارد اما امکان تمدید ویزای تجاری و توریستی در خاک این کشور وجود نخواهد داشت.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

مینا میری

سلام هزینه تحصیل در روسیه چقدره؟

avatar

مدیریت

هزینه تحصیل در روسیه باتوجه به مقطع تحصیلی، رشته و دانشگاه موردنظر متفاوت اما به صورت کلی هزینه تحصیل در سلام،مقطع کارشناسی در روسیه، 3000 تا 8000 دلار، مقطع کارشناسی ارشد بین 2440 تا 8050 دلار و مقطع دکتری در روسیه بین 2850 تا 5900 دلار است.

شهریار

سلام وقت شما بخیر ویزای توریستی عادی و فوری روسیه چه تفاوتی باهم دارن؟

avatar

مدیریت

سلام ممنونم تفاوت ویزای توریستی عادی و فوری این است که ویزای فوری در مدت کوتاه‌تری و بین 2 تا 5 روز طول می‌کشد اما امکان صدور ویزای توریستی عادی تا 30 روز نیز وجود دارد. همچنین هزینه اخذ ویزای توریستی عادی روسیه، کمتر از هزینه اخذ ویزای فوری است.

نیلوفر کمری

برای اخذ ویزای توریستی روسیه باید دعوتنامه داشت؟

avatar

مدیریت

بله، یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی روسیه، اخذ دعوتنامه از آژانس مسافرتی روسی یا ایرانی معتبر است.

سمیرا

سلام میشه بیشتر از شرایط کار حین تحصیل در روسیه مطلب بنویسن؟

avatar

مدیریت

سلام بله حتما در آپدیت محتوا بیشتر مطالب روی سایت گذاشته می شود و اما دانشجویان بین‌المللی که در روسیه ادامه تحصیل می‌دهند و قصد کار حین تحصیل را دارند باید 18 سال سن داشته باشند، از سرویس مهاجرت فدرال مجوز کار اخذ کنند و در یکی از دانشگاه‌های معتبر روسیه به صورت تمام وقت مشغول تحصیل باشند.

کیان سنجابی

سلام برای مهاجرت تحصیلی به روسیه باید به چه زبانی مسلط بود؟

avatar

مدیریت

سلام زبان تحصیل در روسیه باتوجه به دانشگاهی که انتخاب می‌شود متفاوت است اما هم می‌توان به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی در این کشور ادامه تحصیل داد.

حسین

سلام و خسته نباشیدببخشید تمکن مالی لازم برای مهاجرت توریستی به روسیه چقدره؟

avatar

مدیریت

سلام به منظور مهاجرت توریستی به کشور روسیه، نیازی به ارائه مدارک اثبات تمکن مالی و گردش حساب بانکی وجود نخواهد بود.

ارسال دیدگاه