contact
ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان

img img

به دنبال مهاجرت تحصیلی به آلمان هستید؟!

مهاجرت تحصیلی
shape shape
img

مهاجرت توریستی به آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته است که جاذبه‌های گردشگری و زیبایی زیادی نیز دارد و به همین دلیل به مقصد بسیاری از توریست‌ها تبدیل شده است. اما برای مهاجرت توریستی به آلمان باید ویزا دریافت شود و مراحل مختلفی طی شود. با مهاجرت توریستی به کشور آلمان می‌توان مسافرتی کوتاه مدت اما بسیار لذت بخش و هیجان انگیز را تجربه نمود. در سال‌های اخیر مهاجرت توریستی به آلمان طرفداران زیادی پیدا کرده است و این کشور به مقصدی همیشگی برای ایرانیان تبدیل شده است. البته بهتر است که قبل از مهاجرت توریستی به کشور آلمان ابتدا در مورد همه شرایط، مدارک، مراحل و سایر موارد اطلاعات جامعی به دست آورد.

shape shape
img

شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان

افرادی که کشور آلمان را برای مهاجرت توریستی انتخاب کرده‌اند باید شرایط اخذ ویزا را داشته باشند. کشور آلمان یکی از کشور‌های عضو شینگن است و به افراد تابع 62 کشور اجازه می‌دهد تا بدون ویزا و برای مقاصد گردشگری وارد این کشور شوند. ساکنان این کشورها می‌توانند به مدت 90 روز بدون ویزا در کشور آلمان اقامت داشته باشند، اما ایران جزو این 62 کشور نیست و ایرانیان برای ورود به آلمان باید ویزای کوتاه مدت توریستی دریافت کنند.

علاوه بر دریافت ویزا، ایرانیان باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشند تا از پس هزینه‌های خود در این کشور بربیایند. همچنین مهاجران باید با تهیه و تحویل برخی از مدارک اثبات کنند که بعد از اتمام مدت زمان مشخص شده به کشور خود باز خواهند گشت. نکته دیگری که وجود دارد این است که باید اثبات شود که فرد متقاضی مهاجرت توریستی به آلمان، قصد پناهندگی در این کشور را ندارد.

shape shape
img

مدارک لازم برای مهاجرت توریستی به آلمان

افرادی که قصد مهاجرت توریستی به کشور آلمان را دارند باید برای بررسی وضعیت و درخواست خود مدارکی را آماده کرده و به مسئولان مربوطه تحویل دهند. البته مدارک لازم برای این مهاجرت با توجه به شرایط متقاضی متفاوت خواهد بود که ما در ادامه به معرفی مدارک اصلی و مشترک همه متقاضیان می‌پردازیم.

 • دو قطعه عکس با اندازه 3.5 در 4.5 با زمینه سفید
 • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار تا تاریخ پایان سفر
 • اصل شناسنامه همراه با ترجمه آن
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان
 • سوابق بیمه تامین اجتماعی 6 ماه اخیر
 • گواهی تمکن مالی و گردش حساب 3 تا 6 ماهه به زبان انگلیسی
 • گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی برای افراد در حال تحصیل
 • فرم درخواست ویزای توریستی آلمان
 • مدارک نشان دهنده محل اقامت در آلمان
 • انگیزه نامه بیان دلیل سفر به آلمان
 • بلیط رفت و برگشت رزرو شده
 • بیمه سلامت با حداقل پوشش 30 هزار یورو برای هر نفر
shape shape
img

مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان

دریافت ویزای توریستی آلمان پروسه و مراحل خاص خود را دارد که باید طی شوند. در ادامه نحوه و مراحل ثبت درخواست و اخذ ویزای توریستی کشور آلمان بیان شده است.

مرحله اول: تکمیل فرم درخواست ویزا

اولین قدمی که برای اخذ ویزای توریستی آلمان باید انجام داد تکمیل فرم درخواست ویزا است. دقت داشته باشید که فرم‌های دست‌نویس پذیرفته نمی‌شوند و برای تکمیل فرم باید دقت نمود و همه اطلاعات را به صورت کامل و صحیح وارد کرد.

مرحله دوم: جمع آوری مدارک

بعد از تکمیل فرم درخواست باید همه مدارک خواسته شده را به صورت کامل جمع آوری نمود تا بررسی شوند. مدارک باید کامل، اصل و معتبر باشند.

مرحله سوم: گرفتن وقت مصاحبه

در این مرحله باید برای ارائه مدارک و گرفتن وقت مصاحبه به سایت کارگزاری ویزامتریک آلمان مراجعه نمود و از طریق این سایت زمان مصاحبه سفارت آلمان را مشخص کرد.

مرحله چهارم: پرداخت هزینه ویزا

دریافت ویزای توریستی آلمان هزینه‌ای دارد که باید هزینه آن پرداخت شود تا به درخواست شما رسیدگی شود. هزینه درخواست ویزا با توجه به سن و شرایط متقاضی متفاوت است.

مرحله پنجم: مراجعه به سفارت آلمان برای مصاحبه

در این مرحله باید در روزی که برای قرار ملاقات تعیین شده است به سفارت آلمان مراجعه نمود. نکته مهمی که باید به آن توجه شود حضور به موقع و در ساعت مشخص شده در محل مصاحبه است و بهتر است که تاخیر نداشته باشید.

مرحله ششم: منتظر ماندن برای اعلام نتیجه درخواست

در مرحله آخر باید منتظر بود تا مدارک و درخواست متقاضی بررسی شود. در صورتی که همه شرایط فراهم باشد با درخواست موافقت خواهد شد و ویزا صادر می‌شود.

shape shape
img

هزینه مهاجرت توریستی به آلمان

برای مهاجرت توریستی به کشور آلمان باید هزینه‌های مختلفی را در نظر گرفت که این هزینه‌ها برای هر فرد کاملاً متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال هزینه محل اقامت متقاضی به شهر مورد نظر برای اقامت و نوع و امکاناتی که محل اسکان دارد، متفاوت است. به صورت کلی میانگین هزینه سفر 7 روزه به آلمان برای یک نفر 1379 دلار خواهد بود. میانگین هزینه اقامت در هتل‌های آلمان نیز 90 دلار است. همچنین هزینه غذا و حمل و نقل در این کشور نیز بین 38 تا 78 دلار خواهد بود.

اما هزینه دیگری که برای مهاجرت توریستی به آلمان باید در نظر گرفته شود، هزینه اخذ ویزای توریستی است. در ادامه نیز هزینه ویزای توریستی آلمان برای سنین مختلف بیان شده است.

 • هزینه ویزای توریستی آلمان برای بزرگسالان: 80 یورو
 • •هزینه ویزای توریستی آلمان برای کودکان 12 سال به بالا: 80 یورو
 • هزینه ویزای توریستی آلمان برای کودکان 6 تا 12 سال: 40 یورو

هزینه ویزای توریستی آلمان برای کودکان تا 6 سال: رایگان

shape shape
img

انواع ویزای توریستی آلمان

 ویزای توریستی آلمان بر اساس عوامل مختلفی از جمله انواع ویزا بر اساس تعداد ورود و همچنین  بر اساس هدف از سفر تقسیم می‌شود. در ادامه این دو نوع دسته‌بندی معرفی شده‌اند.

انواع ویزای توریستی آلمان بر اساس تعداد دفعات ورود

با استفاده از ویزای توریستی آلمان بر اساس تعداد دفعات، می‌توان ظرف مدت 180 روز به مدت 90 روز به آلمان و سایر کشورهای حوزه شینگن سفر کرد. ویزای توریستی آلمان بر اساس تعداد دفعات ورود به 2 دسته یکبار ورود و چند بار ورود تقسیم می‌شود. ویزای توریستی یک بار ورود آلمان ویزایی است که با استفاده از آن تنها می‌توان برای یک بار وارد کشور آلمان شد و به سراسر کشورهای شینگن سفر کرد، اما بعد از ترک این کشورها دیگر نمی‌توان با آن ویزا مجدداً برای ورود و سفر اقدام کرد.

اما با استفاده از ویزای توریستی چند بار ورود کشور آلمان می‌توان با همان ویزا، چند بار به کشور آلمان وارد شد. البته با این نوع ویزا نیز تنها به مدت 90 روز می‌توان در کشورهای حوزه شینگن وارد شد و بعد از اتمام 90 روز و بازگشت نیز می‌توان در صورت تمایل دوباره بدون اخذ ویزا به این کشورها سفر کرد.

انواع ویزای توریستی آلمان بر اساس هدف سفر

نوع دیگری از دسته‌بندی‌های ویزای توریستی آلمان، نوع ویزا بر اساس هدف سفر است. افرادی که اقدام به اخذ ویزای توریستی آلمان می‌کنند اهداف مختلفی از سفر به این کشور دارند که باید با توجه به هدف خود ویزای مناسب را تهیه کنند. در ادامه انواع ویزای توریستی آلمان بر اساس هدف از سفر معرفی شده است.

 • ویزای گردشگری
 • ویزای پیوست به خانواده
 • ویزای جستجوی کار
 • ویزای درمانی
 • ویزای مشارکت در شرکت در نمایشگاه تجاری
 • ویزای تجاری
 • ویزای فرهنگی، هنری و ورزشی
 • تمدید ویزای توریستی آلمان
shape shape
img

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی آلمان

 اولین زمانی که می‌توان برای اخذ ویزا درخواست داد 6 ماه قبل از سفر و آخرین فرصت نیز دو هفته قبل از تاریخ سفر است. اما بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی کشور آلمان حدود یک ماه قبل از تاریخی است که قصد سفر به این کشور را دارید. بعد از درخواست ویزا رسیدگی به آن حداکثر 15 روز طول خواهد کشید اما اگر درخواست نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد نیز ممکن است که بررسی آن یک ماه طول بکشد.

به صورت کلی امکان تمدید ویزای توریستی آلمان وجود ندارد اما موارد و استثنائاتی نیز وجود دارد که به واسطه آن‌ها می‌توان این قانون را نادیده گرفت و بعد از اتمام اعتبار، آلمان را ترک نکرد. در ادامه این موارد بیان شده است.

 • وجود مانعی قوی برای خروج از آلمان مانند عدم تردد هوایی به دلیل شرایط نامناسب آب و هوایی، بلایای طبیعی و غیره
 • بروز یک مشکل یا حادثه برای اعضای خانواده که در آلمان زندگی می‌کنند.
 • ورود دیر هنگام به منطقه شینگن و عدم استفاده کامل از مدت زمان ویزا
دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

مریم

سلام ممنونم بابت تمامی مطالب مفید و ارزشمندی که در سایت شما قرار دارد.

avatar

مدیریت

سلام ممنون

یونس صمدی

زبان تحصیل در آلمان فقط آلمانیه یا انگلیسی هم هست؟

avatar

مدیریت

در کشور آلمان می‌توان هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ادامه تحصیل داد.

فرهادی

چه مزایای مهاجرت تحصیلی به آلمان داره؟

avatar

مدیریت

مزایای مهاجرت تحصیلی به آلمان عبارتنداز، کیفیت آموزشی بالا، امکان تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی، هزینه‌های تحصیلی و زندگی کم، تنوع رشته‌ها، امکان کار حین تحصیل، امکان اخذ اقامت دائم آلمان و غیره.

ناصر شهبازی

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی آلمان چه زمانیست؟

avatar

مدیریت

اولین زمانی که می‌توان برای اخذ ویزا درخواست داد 6 ماه قبل از سفر و آخرین فرصت نیز دو هفته قبل از تاریخ سفر است. اما بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی کشور آلمان حدود یک ماه قبل از تاریخی است که قصد سفر به این کشور را دارید. بعد از درخواست ویزا رسیدگی به آن حداکثر 15 روز طول خواهد کشید اما اگر درخواست نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد نیز ممکن است که بررسی آن یک ماه طول بکشد.

صابر

سلام من از طریق دوره زبان میخوام به آلمان مهاجرت کنم بنظر شما روش خوبیست؟

avatar

مدیریت

خیر، این روش مهاجرتی توصیه نمی‌شود زیرا برای افسر ویزا این ذهنیت به وجود خواهد آمد که متقاضی قصد پناهندگی را دارد درخواست آن رد خواهد شد.

ارسال دیدگاه